Hore

Work and Study Francúzsko

Vyberte si ten správny Work and Study program vo Francúzsku

Skombinovať štúdium a prácu nikdy nebolo ľahšie!

Work and Study programy sú rozšírené po celom svete a preto ani Francúzsko nie je výnimkou. Obohaťte si jazykový kurz francúzštiny o prácu a tak získate nielen lepšiu zručnosť v jazyku, ale aj veľa skúseností v pracovnom odvetví, ktoré si zvolíte.

Jazykové školy vo Francúzsku väčšinou ponúkajú podobné Work and Study programy, pretože pre Francúzsko je to veľmi výhodné, pracovná sila navyše je vždy dobrá.

Aj vo Francúzsku medzi najobľúbenejšie Work and Study programy patrí práve Internship alebo stáž. Tento program môže byť platený alebo neplatený, všetko závisí od školy. Pracovné zaradenie je od záhradníka až po prácu v nejakej obchodnej spoločnosti. Ale čo je iné, že Francúzsko ponúka aj Internship pre učiteľov (resp. budúcich učiteľov) francúzštiny ako cudzieho jazyka.

Potom je to samozrejme klasické Work & Study, čiže platená práca popri štúdiu francúzskeho jazyka. Tento program vo Francúzsku nemá až takú popularitu. Radšej podporujú výmenný systém ako pri Internship.

Asi najvyhľadávanejší Work & Study program vo Francúzsku jednoznačne patrí Au-Pair. Je to program, kde sa študenti popri štúdiu francúzskeho jazyka starajú o deti v rodine, v ktorej bývajú, upratujú domácnosť a niekedy aj varia.

Podmienky prijatia sa líšia v každej škole a na každej pozícii, ale je potrebné:

  • mať požadovanú úroveň jazyka (A1 – C1, v závislosti od vybranej školy)
  • vek: 18 až max. 35
  • mať vypracovaný životopis a motivačný list vo francúzštine

Avšak, je potrebné vyzistiť si konkrétne podmienky, pretože každé zamestnanie má svoje špecifiká.

Okrem už spomínanej au-pair je k dispozícii veľmi veľa pozícií. Pre Internship je to napríklad: oblasť hotelierstva, turizmu, predaja, služieb, marketingu, informatiky, nových technológií, práva, sociálnej práce, médií, dopravy, financií, módy, vzdelávania a gastronómie.

Vo Work and Study programe to môžu byť: reštaurácie, bary, hotely, kaviarne, obchody, kluby, služby, administratíva, propagačné služby, doprava, turizmus, športové udalosti a recepcia v hoteloch.

Termíny: Väčšina programov je dostupných celoročne až na pár výnimiek. Napríklad Internship pre učiteľov je iba v júli. Práca v kampuse v Cannes je len počas dvoch turnusov a to: od 24.6.2018 a 16.9.2018 na 3 alebo 6 mesiacov.

Ceny sa líšia v každej škole, ale pohybujú sa od €400 na týždeň. Záleží od typu kurzu, výšky registračného poplatku a typu ubytovania.

Typy platových podmienok sú dva: buď študent dostane naozaj aj zaplatené, sumy sa pohybujú okolo minimálnej mzdy, alebo pracujú výmenou za ubytovanie, stravu a jazykový kurz.

Skúsenosti našich študentov