Hore

Stredná škola Boston CollegeStredoškolské štúdium v Anglicku na vysokej úrovni a za dobré peniaze

Stredoškolské štúdium v Anglicku na Boston College

Stredná škola v Anglicku v bezpečnom a priateľskom prostredí s moderným vybavením...

Stredná škola v Anglicku Boston College sa nachádza neďaleko mesta Boston. Komplex sa skladá z troch areálov (campusov) v blízkej vzdialenosti. Ďalších 5 vzdelávacích centier sa nachádza v meste. Škola ponúka kvalitné stredoškolské štúdium a vybavenie školy je na vysokej úrovni a spĺňa najmodernejšie európske štandardy. Ponúka vysoký štandard britského stredoškolského vzdelávania v bezpečnom, priateľskom prostredí s dobrým moderným vybavením. Každý rok škola víta okolo 8000 študentov a spomedzi nich okolo 200 študentov pochádza z 20 odlišných krajín sveta.

Stredná škola v Anglicku ponúka vysoko kvalitné stredoškolské  vzdelávanie.

Škola Boston College je ocenená niekoľkokrát v oblasti služieb študentom a profesionality učiteľov – Top Teacher Award, Skill Award, Alumni Awards of Excellence v roku 2010. Škola získala v roku 2011 akreditáciu OFSTED za vysokokvalitnú starostlivosť študentov mladších ako 18 rokov. Stredná škola bola založená v roku 1964 a získala si reputáciu v medzinárodnom vzdelávaní. Hovoria o tom 30 ročné skúsenosti a ocenenie British Council Beacon Award za blahobyt a podporu medzinárodných študentov.

Stredná škola v Anglicku Boston College funguje už cez 50 rokov a ponúka približne 400 rôznych kurzov – povinných aj voliteľných, z ktorých si môžete urobiť rôzne certifikáty na medzinárodnej úrovni. Skúšky sa líšia podľa veku, ale je to buď AS/A-level pre starších žiakov alebo GCSE pre mladších žiakov. Škola má tiež veľmi úzke vzťahy s rôznymi firmami a pre tých, ktorí chcú popri štúdiu pracovať, vie pomôcť pri získaní stáže v niektorej z nich.

Heslom strednej školy je „equality, diversity and inclusion,“ čiže rovnosť, rôznorodosť a začlenenie. Keďže spolupracuje s rôznymi firmami, prispieva tým aj k rozvoju svojho regiónu. Zdôrazňujú kreativitu a pomocou činnostného prístupu sa učitelia snažia zapojiť žiakov do plnohodnotných projektov, v ktorých by študenti videli zmysel. Hodnoty, ktoré tu vyznávajú všetci sú pravda, výzva, čestnosť, otvorenosť, vytrvalosť a rešpekt.

Tak prečo Boston College? Lebo je to priateľské a otvorené miesto plné úspešných študentov, ktorí sú pripravovaní na reálny život.

Základné informácie o štúdiu v Boston College

 • Typ programu: stredoškolský program
 • Možnosti štúdia pre medzinárodných študentov: A-level alebo BTEC
 • Destinácia: UK – Lincolnshire
 • Škola: Boston College
 • Vek študentov: 16 – 19 rokov
 • Jazyk: angličtina
 • Dĺžka programu: akademický rok (september – jún), polrok, krátkodobé štúdium (4,8,12 týždňov)

Prečítajte si referencie našich študentov na školu Boston College!

Požiadavky na študenta

 • vek: 16-18 rokov
 • dobrá znalosť anglického jazyka
 • samostatnosť a schopnosť prispôsobiť sa
 • dobré študijné výsledky
 • dobré správanie
 • dobrý zdravotný stav

Stredná škola v Anglicku, Boston College

Orientačné stretnutie

Zahraniční študenti majú možnosť zúčastniť sa orientačného stretnutia po príchode.

Miestny koordinátor

Medzinárodný koordinátor pomôže, podporí a poradí študentom so všetkými potrebnými vecami počas pobytu. Študenti budú dostávať pravidelnú písomnú správu od učiteľov.

Príchod do UK

 • Boston College zabezpečuje prepravu z letiska do školy prvýkrát zdarma.
 • Prepravu do Boston College Vám zabezpečíme z akéhokoľvek letiska v Londýne.
 • Najvhodnejší čas, kedy môžete do Boston College pricestovať je dva až tri dni pre začatím kurzu. Je dôležité, aby ste sa po prílete zaklimatizovali a oddýchli si. Získate tak dostatočný priestor pre nové priateľstvá a prispôsobíte sa novému prostrediu.
 • Sprostredkovateľská agentúra MJA Vám pomôže naplánovať dopravu a v prípade záujmu zakúpi letenky.

 

Prečo si zahraniční študenti vyberajú štúdium na Boston College?

 • vysoký štandard vzdelania
 • bezpečné, priateľské prostredie
 • moderné vybavenie
 • výborné vzťahy medzi študentami a zamestnancami
 • rozsiahla sociálna starostlivosť o študentov

Mesto Boston samo o sebe je prosperujúce obchodné mesto na východnom pobreží Anglicka v regióne Lincolnshire s populáciou okolo 60000 ľudí. Má bohatú námornú a poľnohospodársku históriu a keďže je hlavným administratívnym centrom pre okolité oblasti, ponúka tiež mnoho možností na nakupovanie, spoločenské a športové udalosti. Cesta vlakom do Londýna zaberá 2 a pol hodiny. Sú tu dobré cestné a železničné spoje do miest ako Lincoln, Nottingham a Cambridge. Je to aj prístav s dokmi, rybárskymi loďami a je len pol hodiny od prímorského dovolenkového mesta Skegness.

Stredná škola v Anglicku Boston College je najčastejšou voľbou slovenských študentov.

Športoviská

Škola ponúka mnoho športových aktivít. Populárne športy zahŕňajú futbal, basketbal, squash, stolný tenis, tenis, atď. Škola má kryté ihriská, tiež aj fitness centrum (za zľavnenú cenu) a bazén, ktorý je zadarmo pre študentov vždy na obed a v stredu poobede. Škola prevádzkuje aj športové kluby, dva večery týždenne po škole. Futbal, kriket, basketbal, netball, tenis a hokej sú dostupné v škole alebo v miestnych tímoch. Škola má veľmi aktívne futbalové tímy. Kluby pre bedminton, volejbal, basketbal a tenis sú zvyčajne aktívne. Sú tu 4 futbalové ihriská, fitnes centrum, bedminton, stolný tenis, basketbal, vnútorný kriket, 5 mimoškolských futbalových ihrísk, tanečné štúdio, športová hala, vonkajšie multifunkčné ihrisko a Astroturf.

V areáloch Boston College sa nachádzajú relaxačné centrá – masáže, kaderníctvo, manikúra, pedikúra, v neďalekom športovom centre je možné si zaplávať alebo si oddýchnuť pri aromaterapii.

Spoločenský život

Spoločenský program je organizovaný počas roka, s dennými výletmi, aktivitami, návštevami zábavných parkov, korčuľovanie na ľade, výlety do väčších miest, atď. Vianoce a štvrťročné party sú pravidelnými udalosťami. Mesto tiež ponúka mestský futbalový klub, bowling, multikino, divadlo a tenisový klub. Dva kampusy ponúkajú možnosti na fotografovanie a video, počítačové vybavenie a umelecké štúdio.

Školské vybavenie

Novo vystavaná knižnica je oddychovým miestom vybaveným počítačmi, kompletnú literatúru na všetky hodiny, prístup k viac ako 300 novinám a tichou študijnou miestnosťou. Okrem školskej jedálne, stravovanie zahŕňa aj Dinner a Deli, kaviareň a jedálenský kútik a Lime reštauráciu.

Škola Boston College ponúka nasledovné akademické programy:

 • A-Level
 • odborné kurzy BTEC

Študijný program A-level

Väčšina medzinárodných študentov absolvuje AS-level program (12. ročník školskej dochádzky v Anglicku) alebo A-Level program (12. a 13. ročník školskej dochádzky v Anglicku).

Program A-Level je dvojročný program, ktorý pripravuje študentov na univerzitu. Vo Veľkej Británii je to tradičná cesta, ktorou sa mladí ľudia vydávajú, keď chcú ísť na univerzitu a je to tiež obľúbený spôsob medzi zahraničnými študentmi.

 • AS/A2 Levels je 12. a 13. ročník školskej dochádzky v Anglicku.
 • V 12. ročníku si medzinárodní študenti volia skladbu 3/4 predmetov na úrovni AS level + hodiny angličtiny.
 • V 13. ročníku sa medzinárodní študenti koncentrujú len na 3 predmety (z predchádzajúcich 4) na úrovni A2 level + hodiny angličtiny.
 • Na konci 12. ročníka aj 13. ročníka sa robia skúšky a získavajú sa GSE „A“/“AS Level certifikáty,  akoby rovnocenné našej maturite. (General Certificate of Education Advanced Level/Advanced Subsidiary Level)

Dĺžka štúdia:

 • AS level znamená, že predmet sa študuje jeden rok
 • A2 level znamená, že predmet sa študuje dva roky

Pamätajte, že 4 predmety AS level plus angličtina sú veľmi vyčerpávajúce pre niektorých študentov s nižšou úrovňou anglického jazyka, a preto môžu mať ťažkosti pri skladaní skúšok. Z tohto dôvodu sa vyžaduje minimálna úroveň AJ na úrovni IELTS 5,5* = mierne pokročilý = B1. Študent píše úrovňový test AJ.

Škola poskytuje rôzne AS level predmety.

Napr. Accounts, Maths, Statistics, Social Sciences, Chemistry, Communications and Culture, Creative Media, Economics, English Literature, Film Studies, History, Law, Mathematics, Further Mathematics, Physics, Psychology, Sociology, Science – Forensic or Medical, World Development.

Študenti navštevujú taktiež kurz anglického jazyka 3 hodiny týždenne a v rámci kurzu sa pripravujú na medzinárodnú skúšku IELTS.

Kontaktujte nás a radi Vám poskytneme kompletný zoznam predmetov.

Škola má 98% úspešnosť v zložení skúšok u medzinárodných študentov pre A-Level skúšky. Bývalí študenti školy vstupujú na univerzity v Anglicku, vrátane nasledujúcich: Cambridge, The london School of Economics, Warwick, York, Birmingham, Edinburgh, Loughborough, Manchester, University College of London, Nottigham, University of East Anglia, University City London, Sheffield, Leicester, atď.

Odborný diplom (Vocational Diploma)/ BTEC programy

Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá dva roky. Zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium predstavuje hlbšie praktické zameranie a po získaní diplomu môžu účastníci rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

Škola ponúka odborné diplomy v rôznych oblastiach. Tieto odborné diplomy nazývané BTEC trvajú 2 roky a sú rovnocenné A-Level kurzom s praktickejším zameraním.

BTEC programy zahŕňajú väčšinou 40% praktickej časti a 60% teórie. Študenti sú ohodnotení pomocou rôznych metód, vrátane skupinovej práce, prípadových štúdií, prezentácií, práce na kurze..

Škola poskytuje rôzne BTEC programy.

Napr. aplikovaná veda, umenie a dizajn, obchodné prostredie, starostlivosť o zvieratá, športy a cvičenie, cestovanie a turizmus, informačné technológie a mnohé iné.

Kontaktujte nás a radi Vám poskytneme kompletnú ponuku BTEC programov.

Boston College sa usiluje zabezpečiť kvalitné ubytovanie za bezkonkurenčnú cenu pre svojich študentov, predovšetkým pre zahraničných študentov a študentov zo vzdialených oblastí Boston College.

Škola ponúka 2 typy ubytovania:

 • V rezidencii the Hall of Residence
 • V hostiteľských rodinách

Hall of Residence – ubytovanie v rezidencii

Boston College má svoje vlastné ubytovanie v rezidencii – Hall of Residence. Študentom sú k dispozícii jednolôžkové izby, kde majú vytvorené príjemné podmienky pre štúdium. Sociálne zariadenia a kuchynky sú zdieľané.

Študenti sa môžu stravovať buď samostatne alebo majú zabezpečenú stravu.

 • Samostatné stravovanie

Ubytovanie so samostatným stravovaním znamená, že si pripravujete a varíte vlastné jedlo.

 • Stravovanie v rezidencii

Jedlo sa počas týždňa pripravuje v školských stravovacích zariadeniach.

 • Jedlo cez víkend

Počas víkendu, si budete musieť zabezpečiť vlastné jedlo, buď si ho navaríte alebo si kúpite hotové jedlo.

Internet je prístupný pre všetkých študentov v ubytovacích zariadeniach, ktoré sprostredkuje  Boston College.

Stredná škola v Anglicku Boston College s ubytovaním v rezidencii.

Stredná škola v Anglicku Boston College s ubytovaním v hostiteľskej rodine.
Ubytovanie v rodine

Ubytovanie je zabezpečené v hostiteľskej rodine. Pre študentov je zabezpečená polpenzia/ raňajky a večere cez týždeň a plná penzia cez víkend.

Mnohým zahraničným študentom sa páči bývanie s miestnou rodinou. Ubytovanie v hostiteľskej rodine je ideálny spôsob ako spoznať kultúru Angličanov a ich spôsob života.

Študenti, ktorí si vyberajú ubytovanie v rodine s polpenziou majú k dispozícii vlastnú izbu s posteľou a stolom. Posteľná bielizeň je poskytovaná. Dostávajú raňajky a večere cez týždeň, plnú penziu cez víkend.

Hostiteľská rodina môže byť úplná rodina (matka, otec a deti), ale tiež to môže byť vdovec/ vdova, jednorodičovská rodina alebo starší pár, ktorých deti odišli z domu, alebo len jedna osoba.

Väčšina domov nie je veľká, majú priemerne 3 spálne. Zvyčajne je v dome jedna kúpeľňa, ktorá je používaná všetkými obyvateľmi domu. Študenti ju môžu využívať v rozumný čas a nechávajú ju po použití čistú. Študenti môžu tráviť svoj večer s rodinou pozeraním televízie alebo rozprávaním sa, alebo stretávaním sa s priateľmi a študovaním v ich izbe.

Výhody ubytovania v hostiteľskej rodine:

 • Jednolôžkové izby – súkromie
 • Väčšina rodín sa nachádza v pešej vzdialenosti od školy
 • Príležitosť precvičovať si angličtinu v bežných konverzáciách v rodine
 • Možnosť spoznávať kultúru Angličanov a ich spôsob života

Dôležité termíny

 • Začiatok kurzu: začiatok septembra
 • Koniec kurzu: koniec júna (konečný dátum závisí od dátumov skúšok)
 • Najlepší čas príchodu na školu sú minimálne 2 – 3 dni pred začatím kurzu
 • Štvrťročné prázdniny: zvyčajne neskorý október a skorý november a od polovice do konca februára
 • Vianočné prázdniny: koniec decembra až začiatok januára
 • Veľkonočné prázdniny: koniec marca až začiatok apríla

Kontaktujte nás v prípade záujmu o polročné štúdium, prípadne krátkodobé štúdium (4,8,12 týždňov).

Ceny 2020/2021

 Program  Termín  dĺžka pobytu  ubytovanie  strava  Cena 2020/2021
A-level, BTEC september 2020 – jún 2021 šk. rok 37 týždňov  v rodine  Po – Pi polpenzia  8 320 GBP 9 563EUR
So – Ne plná penzia
v rezidencii  so stravou  7 950 GBP  9 138 EUR
bez stravy 6 650 GBP 7 644  EUR
Ceny prepočítané podľa kurzu v októbri 2019: 1 EUR – 0,87 GBP, ceny v GBP sú nemenné, ceny v EUR sa môžu meniť podľa aktuálneho kurzového lístka Tatrabanky, a.s.       

 

Cena zahŕňa:

 • Administratívny poplatok
 • Školský registračný poplatok
 • Programy A-level alebo BTEC
 • Ubytovanie v rodine/ (37 týždňov, bez prázdnin)
 • Strava: podľa výberu
 • Orientácia a inštrukcie po príchode
 • Podpora miestneho koordinátora
 • 3 hodiny angličtiny týždenne
 • Základné učebnice

Ďalšie poplatky:

 • Letenky, cesta do UK, doprava na miesto pobytu
 • Poistenie
 • Poplatky za extra aktivity
 • Extra kurz anglického jazyka
 • Transfer z/na letisko v UK
 • Extra týždne ubytovania
 • Lokálne cestovné
 • Učebnice, učebné materiály
 • Vreckové
 • Bankové poplatky za cezhraničný prevod peňazí
 • Vreckové: Študenti by mali mať k dispozícii GBP 30 – 35 týždenne na osobné výdavky a voľný čas.
 • Prečítajte si najčastejšie otázky a odpovede ku štúdiu na stredných školách v zahraničí.
 • Pošlite nám vyplnenú prihlášku na stredoškolské štúdium.
 • Doručíme Vám zoznam dokumentov, ktoré je potrebné doložiť pre úspešnú registráciu do stredoškolského programu konkrétnej školy.
 • Vystavíme Vám zálohovú faktúru. Uhradením zálohy potvrdíme záujem o stredoškolské štúdium.
 • Urobíme registráciu študenta na príslušný stredoškolský program.
 • Zahraničný partner v priebehu niekoľkých dní potvrdí akceptáciu a zašle nám oficiálne potvrdenie o akceptovaní študenta na daný program.
 • Pripravíme Vám vyúčtovaciu faktúru. Z celkovej ceny za program odpočítame zálohu. Úhrada je potrebná čím skôr.
 • Pripravíme Vám informačný balíček so všetkými potrebnými informáciami napr. potrebné kontakty na školu, ubytovanie, koordinátora, o škole, potrebné adresy, užitočné informácie o krajine pobytu, informácie o orientačnom programe a pod.
 • Radi Vám odpovieme na všetky Vaše doplňujúce otázky.
 • V prípade záujmu Vám zabezpečíme letenky, poistenie a naplánujeme dopravu v krajine pobytu.

Skúsenosti našich študentov