Hore

Stredná škola Weymouth CollegeStredoškolské štúdium v bezpečnom, priateľskom a podnetnom prostredí s moderným vybavením

Stredoškolské štúdium Weymouth College

Stredná škola so skúsenosťami a dobrými vzťahmi s miestnymi univerzitami

Stredná škola v Anglicku Weymouth College je situovaná v Dorset na juhu Anglicka. Stredoškolské štúdium na Weymouth College je v bezpečnom, priateľskom a podnetnom prostredí. Študenti si tu užívajú prímorské prostredie! Ponúka moderné vybavenie a budovy. Stredná škola v Anglicku  Weymouth College má bohaté skúsenosti so zahraničnými študentmi. Stredná škola Weymouth College  poskytuje kľúčové zručnosti pre posilnenie vo vzťahu s miestnymi univerzitami, Bournemouth University, Kingston University a Plymouth University.

Stredná škola Weymouth College ponúka bezpečné a podnetné prostredie.

Stredná škola víta okolo 3000 študentov z celého regiónu a je situovaná na pobreží Jurassic v Dorset. Ide o anglické prvé prírodné nálezisko, ktoré bolo strediskom pre disciplíny v plachtení na Olympijských hrách v roku 2012.

Študenti sú v škole 20 – 25 hodín týždenne a škola od nich očakáva, že približne rovnako veľa času strávia nad domácimi úlohami, ktoré sú vo väčšine prípadov interaktívne, zábavné a poučné.

Okrem všeobecne zameraných predmetov má stredná škola aj mnoho záujmových mimoškolských aktivít a krúžkov. Napríklad tanec, divadlo, hudba, literatúra, moderné jazyky, šport (plachtenie, kajaky, horolezectvo, kanoe, …) a mnoho iných.

Okrem školského vyučovania, študenti absolvujú aj mnohé výlety, exkurzie, návštevy tematických parkov a rôzne spoločenské udalosti, ktoré sú všetky organizované školou. Počas svojho voľného času je vo Weymouth vždy čo robiť – je tu divadlo, reštaurácie, či športové centrá. Navyše do Londýna je to vlakom len dve a pol hodiny.

Vo voľnom čase je vo Weymouth vždy, čo robiť.

Tak ako na každej strednej škole v Anglicku, tak aj tu si treba navoliť predmety a potom z nich urobiť skúšky. Študenti musia samozrejme absolvovať AS/A-level skúšky, alebo BTEC z odborných predmetov. Pri zvládnutí skúšok majú študenti obrovskú šancu dostať sa na jednu z kvalitných univerzít či už v Anglicku alebo inde vo svete.

Stredná škola vo Weymouth je vysoko kvalitná, za čo hovoria všetky ocenenia, ktoré získala – Ofsted, Beacon Awards, UK Quality Assurec a aj ocenenie Európskej Únie. Kvalitné vzdelávanie mladých ľudí je na tejto strednej škole prioritou číslo jedna. A navyše majú ešte aj more a piesok!

Základné informácie o štúdiu vo Weymouth College

 • Typ programu: stredoškolský program
 • Možnosti štúdia pre medzinárodných študentov: A-level/AS-level alebo BTEC
 • Destinácia: UK – Dorset
 • Škola: Weymouth College
 • Vek študentov: 16 – 19 rokov
 • Jazyk: angličtina
 • Dĺžka programu: akademický rok (september – jún)

Štúdium na strednej škole vo Weymouth College

Požiadavky na študenta:

 • vek od 16 do 19 rokov (študent musí mať 16 rokov najneskôr 31. augusta pred nástupom na štúdium)
 • dobrá znalosť angličtiny, na úrovni IELTS s výsledkom minimálne 5,5 (študent nemusí mať urobenú originál skúšku IELTS, bude písať
 • úrovňové testy angličtiny)
 • dobrý študijný prospech
 • prihlášku je potrebné podať do 31. marca. Ak sú voľné miesta, škola prijme prihlášku aj po tomto termíne.

Orientačné stretnutie

Zahraniční študenti majú možnosť zúčastniť sa orientačného stretnutia po príchode.

Miestny koordinátor

Medzinárodný koordinátor pomôže, podporí a poradí študentom so všetkými potrebnými vecami počas pobytu. Študenti budú dostávať pravidelnú písomnú správu od učiteľov.

Príchod do UK

 • Vyzdvihnutie z letiska a transfery nie sú v cene programu.
 • Miestna vlaková stanica je situovaná v centre mesta vo Weymouth a prevádzkuje hlavné spoje do hlavných miest Bristol (2 hodiny 20 minút) a Londýn (2 hodiny 30 minút).
 • Najbližšie medzinárodné letisko je v Bournemouth.
 • Študenti zo Slovenska letia zvyčajne na letiská v Londýne.
 • Vyzdvihnutie školou z letiska v Londýne stojí okolo 200 GBP za každú cestu.
 • Sprostredkovateľská agentúra MJA Vám pomôže naplánovať dopravu a v prípade záujmu zakúpi letenky, prípadne lístky na autobus v krajine pobytu.

Weymouth je jedno z najpopulárnejších prímorských stredísk v južnom Anglicku. Vo Weymouth sa nachádza divadlo, kino, reštaurácie a rýchlostný trajektový spoj do Francúzska a Channel Islands. Weymouth je známe a historické mesto – bolo to obľúbené dovolenkové stredisko kráľa Juraja III. Škola je výhodne umiestnená, je v pešej vzdialenosti od centra mesta, železničnej stanice a autobusovej stanice.

Škola sa nachádza len dve a pol hodiny vlakom od centra Londýna. Zo všetkých študentov, okolo 1200 je stálych študentov vo veko 16 – 19 rokov. 700 sú dospelí, väčšinou navštevujú kurzy na prípravu na univerzity alebo čiastočná návšteva a okolo 400 sú učni.

Športové vybavenie

Školské vonkajšie dobrodružné aktivity zahŕňajú kajakovanie, plachtenie, kanoe a horolezectvo. Škola je blízko pláže, takže študenti si môžu len zbaliť obed alebo ísť si zaplávať po škole. Je to tiež v pešej vzdialenosti k centru mesta. Kampus má športovú halu, dve fitness centrá a vonkajšie ihriská. Vonkajšie športy sú jednoducho praktizované v centre vonkajších aktivít patriacich ku škole.

Stredná škola v Anglicku Weymouth College je skvelou možnosťou pre slovenských študentov.

Školské vybavenie

Škola ponúka vynikajúce študijné vybavenie ako aj divadlo, reštauráciu, centrum zručností (Skills Center), mediálne centrum a dve športové centrá. Škola má knižnicu s viac ako 40 tisíc knihami a výučbové stredisko s 200 počítačmi.

A-Level študenti si môžu oddýchnuť v spoločenskej miestnosti, miestnej kaviarni alebo v hale. Škola tiež ponúka kadernícke a kozmetické salóny a akademickú reštauráciu.

Typ školy

Further Education College podporované štátom, založená v roku 1985.

Škola ponúka akademické programy:

 • A-Level/AS – Level
 • odborné kurzy BTEC

Študijný program A- Level/AS Level:

Študenti, ktorí úspešne dokončia program A-Level, môžu byť prijatí na univerzity. Napríklad: University of Southhampton, Nottingham University, Kings College London, Plymouth University, Oxford University, atď. V 2017, sa okolo 250 študentov hlásilo na univerzitu a 96% z nich bolo úspešných.

Od roku 2017 sa 100% študentov dosalo na univerzitu. 75% týchto študentov sa úspešne hlásilo na elitné Russell Group univerzity. Škola je súčasťou University of Plymouth Colleges.

Väčšina medzinárodných študentov absolvuje AS-level program (12. ročník školskej dochádzky v Anglicku) alebo A-Level program (12. a 13. ročník školskej dochádzky v Anglicku).

Program A-Level je dvojročný program, ktorý pripravuje študentov na univerzitu. Vo Veľkej Británii je to tradičná cesta, ktorou sa mladí ľudia vydávajú, keď chcú ísť na univerzitu, Je to tiež obľúbený spôsob medzi zahraničnými študentmi.

AS/A2 Levels je 12. a 13. ročník školskej dochádzky v Anglicku.

V 12. ročníku si medzinárodní študenti volia skladbu 3/4 predmetov na úrovni AS level + hodiny angličtiny.

V 13. ročníku sa medzinárodní študenti koncentrujú len na 3 predmety (z predchádzajúcich 4) na úrovni A2 level + hodiny angličtiny.

Na konci 12. ročníka aj 13. ročníka sa robia skúšky a získavajú sa GSE „A“/“AS Level certifikáty,  akoby rovnocenné našej maturite. (General Certificate of Education Advanced Level/Advanced Subsidiary Level)

Dĺžka štúdia:

 • AS level znamená, že predmet sa študuje jeden rok
 • A2 level znamená, že predmet sa študuje dva roky

Pamätajte, že 4 predmety AS level plus angličtina sú veľmi vyčerpávajúce pre niektorých študentov s nižšou úrovňou anglického jazyka. Preto môžu mať ťažkosti pri skladaní skúšok. Z tohto dôvodu sa vyžaduje minimálna úroveň AJ na úrovni IELTS 5,5* = mierne pokročilý = B1. Študent píše úrovňový test AJ.

Škola poskytuje rôzne AS level predmety.

Napr. kurz kombinovaného umenia (umenie, remeslá a dizajn), biológia, chémia, anglická literatúra, geografia, vláda a politológia, história, právo, matematika, fyzika, psychológia a iné.

Kontaktujte nás a radi vám poskytneme kompletný zoznam predmetov.

Odborný diplom (Vocational Diploma)/ BTEC programy

Sú určené záujemcom, ktorí sa chcú špecializovať na určitú špecifickú oblasť. Štúdium trvá dva roky. Zahraniční študenti môžu absolvovať len 1 ročník, nemusia študovať obidva roky. Štúdium predstavuje hlbšie praktické zameranie. Po získaní diplomu môžu účastníci rovno pracovať alebo pokračovať v štúdiu na univerzite.

Škola ponúka odborné diplomy v rôznych oblastiach. Tieto odborné diplomy nazývané BTEC trvajú 2 roky a sú rovnocenné A-Level kurzom s praktickejším zameraním.

Škola poskytuje rôzne BTEC programy.

Napr. aplikovaná veda, umenie a dizajn, obchodné prostredie, športy a cvičenie, cestovanie a turizmus, architektúra a občianske inžinierstvo, zdravie a sociálna starostlivosť, informačné technológie, verejné služby a iné.

Kontaktujte nás a radi Vám poskytneme kompletnú ponuku BTEC programov.

Ubytovanie je zabezpečené v hostiteľskej rodine. Pre študentov je zabezpečená polpenzia/ raňajky a večere cez týždeň a plná penzia cez víkend.

Mnohým zahraničným študentom sa páči bývanie s miestnou rodinou. Ubytovanie v hostiteľskej rodine je ideálny spôsob ako spoznať kultúru Angličanov a ich spôsob života.

Študenti, ktorí si vyberajú ubytovanie v rodine s polpenziou majú k dispozícii vlastnú izbu s posteľou a stolom. Posteľná bielizeň je poskytovaná. Dostávajú raňajky a večere cez týždeň, plnú penziu cez víkend.

Hostiteľská rodina môže byť úplná rodina (matka, otec a deti), ale tiež to môže byť vdovec/ vdova, jednorodičovská rodina alebo starší pár, ktorých deti odišli z domu, alebo len jedna osoba.

Väčšina domov nie je veľká, majú priemerne 3 spálne. Zvyčajne je v dome jedna kúpeľňa, ktorá je používaná všetkými obyvateľmi domu. Študenti ju môžu využívať v rozumný čas a nechávajú ju po použití čistú. Študenti môžu tráviť svoj večer s rodinou pozeraním televízie alebo rozprávaním sa, alebo stretávaním sa s priateľmi a študovaním v ich izbe.

Študenti by nemali zostať v hostiteľských rodinách počas vianočných a veľkonočných sviatkov. Hostiteľské rodiny sú platené na 37 týždňov (bez prázdnin). Prídavný týždeň musí byť zaplatený priamo hostiteľskej rodine. Od študentov sa očakáva, že strávia v hostiteľskej rodine celý rok. Akékoľvek záležitosti týkajúce sa hostiteľskej rodiny musia byť v prvom rade oznámené škole. Ak sa študent rozhodne opustiť hostiteľskú rodinu, musí dať vedieť 4 týždne dopredu.

Stredná škola v Anglicku Weymouth College je obohatím aj vďaka hostiteľskej rodine, v ktorej študenti bývajú.

Rodičia môžu príležitostne navštíviť svoje deti, ale nie často. Väčšina študentov sa vracia domov na dlhšie prázdniny ako Vianoce alebo Veľkú noc.

Odporúčame, aby rodičia navštevovali svoje deti čo najmenej; jednou z častí vzdelávania a žitia v zahraničí je zvyknúť si na to, byť z domu preč a spoľahnúť sa na seba. Študenti by si mali vytvoriť nové priateľstvá počas štúdia a prispôsobiť sa odlišnej kultúre.

Dôležité termíny

 • Začiatok kurzu: začiatok septembra
 • Koniec kurzu: koniec júna (konečný dátum závisí od dátumov skúšok)
 • Najlepší čas príchodu na školu sú minimálne 2 – 3 dni pred začatím kurzu
 • Štvrťročné prázdniny: zvyčajne neskorý október a skorý november a od polovice do konca februára
 • Vianočné prázdniny: koniec decembra až začiatok januára
 • Veľkonočné prázdniny: koniec marca až začiatok apríla

Ceny 2023/2024

Školský rok: od 15 240 GBP
Školský polrok: od 9 390 GBP
Štvrťrok od septembra: od 7 040 GBP
Štvrťrok od januára: od 6 840 GBP

Cena zahŕňa:

 • Administratívny poplatok
 • Školský registračný poplatok
 • Programy A-level/AS-level alebo BTEC
 • Ubytovanie v rodine/ (37 týždňov, bez prázdnin)
 • Strava: Po – Pia polpenzia, So-Ne plná penzia
 • Orientácia a inštrukcie po príchode
 • Podpora, asistencia a 24-hodinová linka pomoci počas celého programu
 • E-learning jazykový program
 • Hodiny angličtiny/ ESL classes (na základe testu na začiatku programu, škola odporučí študentovi počet hodín angličtiny)

Ďalšie poplatky:

 • Letenky, cesta do UK, doprava na miesto pobytu
 • Poistenie
 • Poplatky za extra aktivity
 • Extra kurz anglického jazyka
 • Transfer z/na letisko v UK
 • Extra týždne ubytovania
 • Lokálne cestovné
 • Učebnice, učebné materiály
 • Vreckové
 • Bankové poplatky za cezhraničný prevod peňazí
 • Vreckové: Študenti by mali mať k dispozícii GBP 30 – 35 týždenne na osobné výdavky a voľný čas.
 • Pošlite nám vyplnenú prihlášku na stredoškolské štúdium.
 • Doručíme Vám zoznam dokumentov, ktoré je potrebné doložiť pre úspešnú registráciu do stredoškolského programu konkrétnej školy.
 • Vystavíme Vám zálohovú faktúru. Uhradením zálohy potvrdíme záujem o stredoškolské štúdium.
 • Urobíme registráciu študenta na príslušný stredoškolský program.
 • Zahraničný partner v priebehu niekoľkých dní potvrdí akceptáciu a zašle nám oficiálne potvrdenie o akceptovaní študenta na daný program.
 • Pripravíme Vám vyúčtovaciu faktúru. Z celkovej ceny za program odpočítame zálohu. Úhrada je potrebná čím skôr.
 • Pripravíme Vám informačný balíček (väčšinou v priebehu júla) so všetkými potrebnými informáciami napr. potrebné kontakty na školu, ubytovanie, koordinátora, o škole, potrebné adresy, užitočné informácie o krajine pobytu, informácie o orientačnom programe a pod.
 • Radi Vám odpovieme na všetky Vaše doplňujúce otázky.
 • V prípade záujmu Vám zabezpečíme letenky, poistenie a naplánujeme dopravu v krajine pobytu.

Skúsenosti našich študentov