Hore
Aké miesta odporúčame navštíviť počas pobytu v Londýne?

Aké miesta odporúčame navštíviť počas pobytu v Londýne?

Londýn je svetová multikultúrna metropola, ktorá patrí medzi najkrajšie turistické svetové destinácie. Je to jedno z tých miest, ktoré proste „must see“ – ročne Londýn navštívia milióny ľudí. Je presýtený históriou, kde sa tvorili naše dejiny počas dávnych storočí. Z každého rohu na vás vyskočí nejaká pamiatka. Nájdeme tam mnohé svetoznáme letiská (napr. známy Heathrow, Gatwick), prístavy, galérie, multikultúrnu spoločnosť, kiná, múzeá, pamiatky, výhodné nákupy, dobré reštaurácie…  Aké miesta odporúčame navštíviť počas pobytu v Londýne?

Čo si nenechať ujsť počas pobytu v Londýne?

London Eye

Londýn je zážitok sám o sebe. Takisto ako aj London Eye. Veľké vyhliadkové koleso známe ako „Londýnske oko“ je založené na princípe pohyblivých kabíniek, ktoré nezastavujú. Vyvezie ťa do veľkej výšky, odkiaľ môžeš obdivovať krásy Londýna a rieky Temže.

Big Ben

Obrovský zvon Big Ben sa nachádza priamo pri Londýnskom oku. Preslávenú zvonicu skrátka musíš vidieť. Vedľa Big Benu narazíš taktiež aj na Westminsterský palác, kde sídli britský parlament. V tejto časti Londýna sa nachádza všetko krásne pokope. Nenachodíš sa veľa a naozaj sa tvoje oči pokochajú nevídanou krásou.

Aké miesta odporúčame navštíviť počas pobytu v Londýne?

Trafalgar square

Jedno z najkrajších námestí Británie je práve Trafalgar – ide o hlavné námestie so stĺpom admirála Nelsona a určite stojí za navštívenie. kde sa vždy zhrnie veľa hladných holubov, ktoré môžeš nakŕmiť. Na námestí sa zvyknú zlietať kŕdle holubov, ktoré môžeš nakŕmiť.

Buckingham palace

Počas pobytu v Londýne sa určite musíš staviť na mieste, kde sídli Britská kráľovská rodina. Buckinghamský palác si musíš pozrieť zblízka – ideálne počas výmeny stráží. Pre oči diváka – turistu ide priam o dokonalé vystúpenie.

Tower bridge

Jedným z najväčších zážitkov pri návšteve Londýna je nepochybne aj Tower bridge a pevnosť Tower. Tower Bridge, postavený ponad rieku Temža, je prezentuje otvárací most, ktorý sa pri prejazde veľkých lodí otvára. Je symbolom Londýna. V Pevnosti Tower sú v súčasnosti uložené korunovačné klenoty, kedysi však pevnosť bola väzením.

Aké miesta navštíviť počas pobytu v Londýne? Určite sa musíš staviť u Tower Bridge a veži Tower!

Greenwich

Nultý poludník v Greenwich observatóriu musíš vidieť! Postav sa na poludník dvoma nohami obkročmo. Z parku Greenwich navyše môžeš dovidieť na nové mesto a budovy v ňom, napr. Gherkin a novú časť Londýna. Ak nebude práve hmla, tak uvidíš aj moderné mrakodrapy.

Madame Tussauds Museum

Chceš si pozrieť slávne osobnosti a vyfotiť sa s nimi? Múzeum voskových figurín je teda jednoznačná zastávka pre teba! Nájdeš tu realistické figuríny známych tvárí v životnej veľkosti – ako napríklad Robbie Williams, Shakira, Churchill, či mnoho ďalších. Sú úplne rovnakí ako naživo! V podzemí múzea ťa navyše čaká atrakcia v podobe strašidelných chodbičiek.

Toto je len zlomok z najkrajších pamiatok a atrakcii Londýna, ktoré skrátka musíš vidieť naživo. Londýn ťa nadchne a kúsok tvojho srdca tam navždy zostane. Jedna návšteva nestačí, do Londýna sa budeš chcieť určite vrátiť, a to hneď viackrát. Ide o mesto presýtené pamiatkami, ale aj zábavou. Určite ho nevynechaj pri svojich cestách.

Londýn sľubuje zážitok na celý život. Poď s nami na jazykový pobyt, alebo študuj na strednej škole v Británii ešte tento rok!