Hore

Stredné školy v zahraničíŠtúdium v zahraničí na stredných školách pre Tvoju budúcnosť...

Stredoškolské štúdium v zahraničí

Štúdium pre život. Úžasná životná skúsenosť pre Tvoju budúcnosť na strednej škole v zahraničí!

Prečo štúdium na strednej škole v zahraničí?
Program školský rok alebo polrok na strednej škole v zahraničí je ideálny pre  študentov, ktorí sa chcú zdokonaliť v cudzom jazyku, chcú spoznať inú kultúru a zvyky iného národa, získať nové priateľstvá a kontakty a nadobudnúť cenné skúsenosti do budúceho života.  A všetci dobre vieme, že dôkladná znalosť cudzieho jazyka a medzinárodná skúsenosť sú pre ďalšie štúdium a následne pracovné zaradenie veľmi dôležité.

Čo ponúka MJA?
Študenti, ktorí sa rozhodnú pre stredoškolské štúdium v zahraničí, si prinesú zaujímavé skúsenosti, nový pohľad na vec, nové vedomosti a schopnosť sa vedieť presadiť v cudzom prostredí. Preto je veľmi dôležitá príprava na stredoškolské štúdium v zahraničí.  Ponúkame Vám 100% servis,  keďže si uvedomujeme, aká dôležitá je príprava na takýto jazykový pobyt. Spolu s Vami a s Vašimi rodičmi vyberieme takú strednú školu v zahraničí, aby ste boli spokojní počas celého obdobia stredoškolského štúdia. Stredoškolské štúdium až v 22 krajinách sveta.

Kde môžete študovať?
Štúdium na strednej škole v Austrálii, štúdium na strednej škole v Argentíne, štúdium na strednej škole v Brazílii, štúdium na strednej škole v Chile, štúdium na strednej škole v Číne, štúdium na strednej škole v Ekvádore, štúdium na strednej škole vo Francúzsku, štúdium na strednej škole v Írsku, štúdium na strednej škole v Japonsku, štúdium na strednej škole v Južnej Afrike, štúdium na strednej škole v Kanade, štúdium na strednej škole v Kostarike, štúdium na strednej škole v Mexiku, štúdium na strednej škole v Nemecku,  štúdium na strednej škole na Novom Zélande, štúdium na strednej škole v Poľsku, štúdium na strednej škole v Portugalsku, štúdium na strednej škole v Rusku, štúdium na strednej škole v Španielsku, štúdium na strednej škole v Taliansku, štúdium na strednej škole vo Veľkej Británii – Anglicko, Wales, Škótsko, štúdium na strednej škole v USA.

Vek študenta.
Od 13 do 19 rokov – v závislosti od krajiny.

Dĺžka programov.
Stredoškolské programy poskytujeme v trvaní: 1 mesiac, 1 trimester, 1 semester a akademický rok.

Typy stredných škôl v zahraničí.
Verejné stredné školy (štátne) a súkromné stredné školy.

Informačné stretnutie
Veľmi radi vám poskytneme, čo najviac informácii o štúdiu na strednej škole. Dohodnite si s nami informačné stretnutie a my vám poskytneme, čo najpodrobnejšie informácie a odpovieme na vaše otázky. Ukážeme vám fotografie školy alebo videoprezentáciu a zoznámime vás s podmienkami prijatia na štúdium na strednú školu v zahraničí. Zostaneme s vami v pravidelnom kontakte a povieme vám, čo je potrebné urobiť do určitého dátumu, aby ste niečo nepremeškali a stihli si pred odchodom vybaviť všetko načas. Skontrolujeme a skompletizujeme všetky doklady tak, aby vás stredná škola v zahraničí zaevidovala a mohli sme vám včas zabezpečiť ubytovanie.

Výber strednej školy v zahraničí.
Strednú školu je možné vybrať podľa rôznych kritérií.
Vzhľadom na rôzne možnosti, ktoré v súčasnosti sú, je možné si najskôr vybrať strednú školu a potom riešiť ubytovanie alebo sa rieši najskôr ubytovanie v  rovnakom čase aj výber strednej školy.

Záleží od typu programu, ktorý si zvolíte. Je možné si vybrať štúdium na štátnej strednej škole či súkromnej strednej škole v zahraničí.

Stredné školy v zahraničí ponúkajú rôzne kvalitné vzdelávacie programy, rozmanitý výber predmetov, aktivity na voľný čas, príjemné sociálne prostredie a tiež ochotný a priateľský personál. O výsledkoch štúdia na strednej škole v zahraničí sú rodičia informovaní pravidelnými reportami – záznamom, ktoré školy posielajú v pravidelných intervaloch.

Ubytovanie študentov.
Ubytovanie študentov je možné v rodinách alebo v rezidenciách s typom  starostlivosti, o ktorej sú rodičia a študenti vopred informovaní.

Výber rodín je starostlivý. Rodiny sa vzdelávacích programov nezúčastňujú z finančných dôvodov a financie, ktoré sa im prideľujú sú spojené s nákladmi pri ubytovaní študenta.
Hlavným motívom rodín pri ubytovaní študenta je chuť spoznať novú kultúru, poskytnúť informácie o krajine, priblížiť kultúru krajiny, spoznať nových ľudí a Slovensko. Rodina tiež poskytuje základnú starostlivosť a podporu študentovi počas jeho pobytu v zahraničí. Rodina prijíma študenta ako člena rodiny.

Ubytovanie v rezidencii je typickým študentským prostredím a príležitosťou získať nové priateľstvá a mať zážitky. Študentov koordinujú špeciálni výchovní pracovníci alebo pedagógovia. Rezidencie sú umiestňované v campuse, kde je možné športové vyžitie, v škole sa konajú rôzne podujatia počas voľných dní či zaujímavé výlety do okolia. Študenti majú takto možnosť spoznávať krajinu a utužovať si nové priateľstvá.

Starostlivosť o študentov.
Okrem hosťovskej rodiny alebo vychovávateľov v rezidencii majú študenti podľa typu programu k dispozícii lokálneho koordinátora, ktorý je s nimi v kontakte aspoň raz do mesiaca, prípadne podľa potreby. Pomáha pri riešeniach problémov a vie zodpovedať otázky týkajúce sa pobytu študenta v zahraničí. Mnohí miestni zástupcovia tiež organizujú výlety a podujatia – skvelý spôsob ako spoznať nových ľudí a vidieť krajinu.

Čo bude po návrate domov? Uzná stredná škola na Slovensku rok štúdia v zahraničí?
Je potrebné sa dohodnúť s vedením školy. Je dôležité si overiť platnosť kreditov a akademického diplomu, prípadne iného záverečného certifikátu so zahraničia po návrate domov. Väčšina študentov ročník neopakuje, prípadne robia dodatočne skúšky. Všetko je však na dohode s vedením školy.

Ako sa prihlásiť?
Po konzultácii s rodičmi, triednym učiteľom prípadne riaditeľom školy je potrebné vypísať nezáväznú prihlášku. Zistite si, za akých podmienok Vás Vaša škola uvoľni. Tiež je potrebné si zistiť prípadnú nostrifikáciu, teda uznanie štúdia na strednej škole v zahraničí Vašou školou, informujte sa teda na riaditeľstve Vašej strednej školy na Slovensku. Pošlite nám nezáväznú prihlášku poštou alebo emailom, prípadne si s nami dohodnite stretnutie. Veľmi radi Vám tiež pomôžeme pri výbere Vašej strednej školy v zahraničí.

MJA je stále s Vami.
Od prvého momentu, počas prípravy  a v priebehu školského roka až  po koniec vášho pobytu v zahraničí je MJA stále s vami. Poskytneme vám odpovede na vaše otázky a pomôžeme s vybavovaním víz.

Veľmi radi pre vás zabezpečíme prípravný jazykový kurz prostredníctvom skype alebo v našej jazykovej škole v Žiline,  pomôžeme vám pri výbere cestovného poistenia alebo vás zorientujeme a dôkladne vám predstavíme váš pobyt na strednej škole v zahraničí.

Radi vám pomôžeme, aby ste si splnili svoj sen a prebehlo všetko podľa vašich očakávaní. Želáme vám krásny školský rok v zahraničí a veľký posun vpred.

Vyberte si krajinu pre štúdium na strednej škole

PORADÍME A POMÔŽEME VÁM SI VYBRAŤ JAZYKOVÝ  POBYT PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

Objednajte si katalóg   kontaktujte nás pre bližšie informácie

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

  • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
  • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
  • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
  • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
  • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
  • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
  • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
  • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.

Až 200 destinácií
Akreditované školy
Efektívna výučba
Komplexný servis
Starostlivé ubytovanie

Vyberte si jazykový pobyt vašich snov a ušetrite stovky eur!

Jedinečné jazykové kurzy a pobyty pre všetkých a do celého sveta - akcie, zľavy, výhodné balíčky!

PORADÍME A POMÔŽEME VÁM VYBRAŤ  SI JAZYKOVÝ  POBYT PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

kontaktujte nás pre bližšie informácie

Poradíme vám pri plánovaní vašej cesty

Skúsenosti našich študentov