Hore

Stredné školy v zahraničíŠtúdium na strednej škol v zahraničí pre lepšiu budúcnosť...

Stredoškolské štúdium v zahraničí

Štúdium pre život. Úžasná životná skúsenosť pre lepšiu budúcnosť na strednej škole v zahraničí!

Prečo štúdium na strednej škole v zahraničí?
Štúdium na strednej škole v zahraničí je ideálny pre  mladých ľudí, ktorí chcú získať zaujímavú a cennú životnú skúsenosť, zdokonaliť sa v cudzom jazyku a  spoznať zvyky iného národa. Študenti popri štúdiu na strednej škole spoznajú inú kultúru. Získajú nový pohľad na vec, nové priateľstvá a cenné kontakty.  Takáto skúsenosť prináša lepšie vyhliadky do budúcnosti a podporí rozvoj samostatnosti. Dodá mladému človeku sebavedomie a vnútornú sebaistotu. Výsledkom štúdia na strednej škole v zahraničí je v neposlednom rade perfektná znalosť cudzieho jazyka. Mladý človek získa schopnosť presadiť sa v cudzom prostredí,  pochopí inú kultúru, mentalitu, iné zvyky a veľa sa naučí o živote.

Viac informácií

Čo ponúka MJA?
Ponúkame maximálnu profesionalitu a 100 % servis. Príprava na stredoškolské štúdium v zahraničí je veľmi dôležitá.  V tejto fáze je preto veľmi dôležité vybrať takú strednú školu v zahraničí, ktorá splní všetky očakávania a sny. Je dôležité, aby ste boli spokojní počas celého obdobia stredoškolského štúdia. Štúdium na stredných školách ponúkame až v 18 krajinách sveta.

Kde na strednej škole v zahraničí môžete študovať?
Štúdium na strednej škole v USA, štúdium na strednej škole v Anglicku, štúdium na strednej škole v Kanade, štúdium na strednej škole v Írskuštúdium na strednej škole v Austrálii, štúdium na strednej škole na Novom Zélande, štúdium na strednej škole v Nemecku, štúdium na strednej škole v Rusku, štúdium na strednej škole vo Francúzsku. 

Ponúkame aj štúdium na stredných školách v Argentíne, v Brazílii,  v Chile,  v Číne,  v Ekvádore, v Japonsku, v Južnej Afrike, v Kostarike, v Mexiku, v Poľsku, v Portugalsku,  v Španielsku,  v Taliansku, štúdium na strednej škole vo Veľkej Británii – Anglicko, Wales, Škótsko.

Vek študenta.
Od 13 do 19 rokov – v závislosti od krajiny.

Dĺžka štúdia na strednej škole.
Stredoškolské štúdium poskytujeme v trvaní: 1 mesiac, 1 trimester, 1 semester a akademický rok.

Typy stredných škôl v zahraničí.
Verejné stredné školy (štátne) a súkromné stredné školy.

Informačné stretnutie.
Veľmi radi vám poskytneme, čo najviac informácii o štúdiu na strednej škole. Dohodnite si s nami informačné stretnutie a my vám poskytneme, čo najpodrobnejšie informácie a odpovieme na vaše otázky. Ukážeme vám fotografie školy alebo videoprezentáciu a zoznámime vás s podmienkami prijatia na štúdium na strednú školu v zahraničí. Zostaneme s vami v pravidelnom kontakte a povieme vám, čo je potrebné urobiť do určitého dátumu, aby ste niečo nepremeškali a stihli si pred odchodom vybaviť všetko načas. Skontrolujeme a skompletizujeme všetky doklady tak, aby vás stredná škola v zahraničí zaevidovala a mohli sme vám včas zabezpečiť ubytovanie. Pomôžeme vám s vízami.

Výber strednej školy v zahraničí.
Strednú školu je možné vybrať podľa rôznych kritérií.
Vzhľadom na rôzne možnosti, ktoré v súčasnosti sú, je možné si najskôr vybrať strednú školu a potom riešiť ubytovanie alebo sa rieši najskôr ubytovanie v  rovnakom čase aj výber strednej školy. Záleží od typu programu stredoškolského štúdia.

Záleží od typu programu, ktorý si zvolíte. Je možné si vybrať štúdium na štátnej strednej škole či súkromnej strednej škole v zahraničí.

Stredné školy v zahraničí ponúkajú rôzne kvalitné vzdelávacie programy, rozmanitý výber predmetov, aktivity na voľný čas, príjemné sociálne prostredie a tiež ochotný a priateľský personál. O výsledkoch štúdia na strednej škole v zahraničí sú rodičia informovaní pravidelnými reportmi – záznamom, ktoré školy posielajú v pravidelných intervaloch.

Ubytovanie študentov.
Ubytovanie študentov je možné v rodinách alebo v rezidenciách s typom  starostlivosti, o ktorej sú rodičia a študenti vopred informovaní.

Rodiny
Výber rodín je starostlivý. Rodiny sa vzdelávacích programov nezúčastňujú z finančných dôvodov a financie, ktoré sa im prideľujú sú spojené s nákladmi pri ubytovaní študenta.

Hlavným motívom rodín pri ubytovaní študenta je chuť spoznať novú kultúru, poskytnúť informácie o krajine, priblížiť kultúru krajiny, spoznať nových ľudí a Slovensko. Rodina tiež poskytuje základnú starostlivosť a podporu študentovi počas jeho pobytu v zahraničí. Rodina prijíma študenta ako člena rodiny.

Rezidencie
Ubytovanie v rezidencii je typickým študentským prostredím a príležitosťou získať nové priateľstvá a mať zážitky. Študentov koordinujú špeciálni výchovní pracovníci alebo pedagógovia. Rezidencie sú umiestňované v campuse, kde je možné športové vyžitie, v škole sa konajú rôzne podujatia počas voľných dní či zaujímavé výlety do okolia. Študenti majú takto možnosť spoznávať krajinu a utužovať si nové priateľstvá.

Starostlivosť o študentov.
Okrem hosťovskej rodiny alebo vychovávateľov v rezidencii majú študenti podľa typu programu k dispozícii lokálneho koordinátora, ktorý je s nimi v kontakte aspoň raz do mesiaca, prípadne podľa potreby. Pomáha pri riešeniach problémov a vie zodpovedať otázky týkajúce sa pobytu študenta v zahraničí. Mnohí miestni zástupcovia tiež organizujú výlety a podujatia – skvelý spôsob ako spoznať nových ľudí a vidieť krajinu.

Čo bude po návrate domov? Uzná stredná škola na Slovensku rok štúdia v zahraničí?
Je potrebné sa dohodnúť s vedením školy. Je dôležité si overiť platnosť kreditov a akademického diplomu, prípadne iného záverečného certifikátu so zahraničia po návrate domov. Väčšina študentov ročník neopakuje, prípadne robia dodatočne skúšky. Všetko je však na dohode s vedením školy.

Ako sa prihlásiť?
Zavolajte nám alebo nám napíšte. My vám presne povieme, čo všetko je potrebné urobiť. Po konzultácii s rodičmi, triednym učiteľom prípadne riaditeľom školy je potrebné vypísať nezáväznú prihlášku. Zistite si, za akých podmienok vás vaša škola uvoľní. Tiež je potrebné si zistiť prípadnú nostrifikáciu, teda uznanie štúdia na strednej škole v zahraničí vašou školou, informujte sa teda na riaditeľstve Vašej strednej školy na Slovensku. Pošlite nám nezáväznú prihlášku poštou alebo emailom, prípadne si s nami dohodnite stretnutie. Veľmi radi Vám tiež pomôžeme pri výbere Vašej strednej školy v zahraničí.

MJA je stále s vami.
Od prvého momentu, počas prípravy  a v priebehu školského roka až  po koniec vášho pobytu v zahraničí je MJA stále s vami. Poskytneme vám odpovede na vaše otázky a pomôžeme s vybavovaním víz.

Veľmi radi pre vás zabezpečíme prípravný jazykový kurz prostredníctvom skype kurzu alebo v našej jazykovej škole v Žiline,  pomôžeme vám pri výbere cestovného poistenia alebo vás zorientujeme a dôkladne vám predstavíme váš pobyt na strednej škole v zahraničí.

Radi vám pomôžeme, aby ste si splnili svoj sen a všetko prebehlo podľa vašich očakávaní.  Želáme vám krásny štúdium na strednej škole v zahraničí a veľký posun.

 

Vyberte si krajinu pre štúdium na strednej škole

PORADÍME A POMÔŽEME VÁM SI VYBRAŤ JAZYKOVÝ  POBYT PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

Vyžiadajte si cenovú ponuku   kontaktujte nás pre bližšie informácie

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

  • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
  • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
  • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
  • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
  • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
  • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
  • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
  • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.

Až 200 destinácií
Akreditované školy
Efektívna výučba
Komplexný servis
Starostlivé ubytovanie

Vyberte si jazykový pobyt vašich snov a ušetrite stovky eur!

Jedinečné jazykové kurzy a pobyty pre všetkých a do celého sveta - akcie, zľavy, výhodné balíčky!

PORADÍME A POMÔŽEME VÁM VYBRAŤ  SI JAZYKOVÝ  POBYT PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

kontaktujte nás pre bližšie informácie

Poradíme vám pri plánovaní vašej cesty

Skúsenosti našich študentov