Hore

TerchováVyberte si jazykový pobyt v Terchovej s efektívnym jazykovým kurzom

Študujte cudzí jazyk v malebnom prostredí Terchovej!

Jazykový pobyt v Terchovej je výborná voľba pre tých, ktorí sa chcú zdokonaliť v cudzom jazyku a voľný čas tráviť v krásnej prírode. Nádherné prostredie malebnej Terchovej vás určite očarí. Zdokonaľte sa v angličtine alebo v inom cudzom jazyku a spoznávajte krásy Terchovej a jej okolia. Vo voľnom čase si môžete zájsť na túru, spoznávať miestnu kultúru alebo relaxovať vo wellness centre. Možnosti je naozaj veľa, stačí si len vybrať.

My vám zabezpečíme kvalitnú výučbu cudzieho jazyka prostredníctvom našich skúsených lektorov. Lektor cudzieho jazyka vás bude vyučovať priamo na mieste ubytovania. Prípadne výučba môže prebiehať v našej jazykovej škole v Žiline. Váš pobytový jazykový kurz maximálne prispôsobíme Vašim požiadavkám čo sa týka miesta výučby, štruktúry a obsahu výučby a pomôžeme Vám vybrať vhodné ubytovanie.

Jazykový kurz vám ušijeme na mieru. Môžete si vybrať aj konkrétne zameranie výučby – napr. komunikácia, rozvoj slovnej zásoby, v ktorej sa potrebujete zdokonaliť, príprava na pracovný pohovor, obchodná angličtina a iné.

Prečo jazykový pobyt v Terchovej?

  • Terchová sa nachádza len 2 hodiny autom z Bratislavy a len 25 minút autom zo Žiliny
  • nádherné prostredie, krásna príroda a milí ľudia
  • v obci nájdete supermarket, reštaurácie, lekáreň, športový areál, poštu
  • Terchová ponúka široký výber ubytovania
  • množstvo voľnočasových aktivít – turistika, cykloturistika, letné a zimné športy, wellness, kultúra…
  • výučba cudzieho jazyka prebieha priamo na vašom ubytovaní, prípadne v jazykovej škole v Žiline (vopred sa dohodneme, ktorá alternatíva vám vyhovuje)
  • výborné ceny ubytovania

Pobytový jazykový kurz sa otvára vo vami vybranom termíne a trvá tak dlho, ako potrebujete. Môže prebiehať počas pracovných dní alebo počas víkendu. Termíny sa teda maximálne prispôsobujú vašim požiadavkám.

Ako prebieha jazykový kurz?

Počet lekcií si volíte sami. Jazykové kurzy môžu prebiehať zo slovenským lektorom alebo vám na zdokonalenie sa v komunikácii v anglickom jazyku môžeme ponúknuť „native speakra“.

Lekcie sú dynamické a trvajú tak dlho, ako si určíte vy. Výučba je systematická, efektívna, doplňovaná rôznymi aktivitami, zameraná v prvom rade na praktickú znalosť cudzieho jazyka. Pokiaľ máte svoje požiadavky, prípadne sa potrebujete zdokonaliť v niečom konkrétnom, pripravíme lektorov po dohode s vami konkrétnejšie a účelnejšie, aby ste sa zdokonalili v tom, čo potrebujete.

Zameranie jazykových kurzov

Jazykové kurzy sú rôznych úrovní a zamerania. Pred príchodom vám vyhotovíme jazykový audit, aby sme vedeli akú jazykovú úroveň aspoň orientačne máte a aby sme sa vedeli na vás dôkladne pripraviť. Môžete si vybrať aj konkrétnejšie zameranie, napríklad kurz anglického jazyka môže byť zameraný na komunikáciu, Business English alebo na slovnú zásobu, v ktorej sa potrebujete zdokonaliť.

Môžete si vybrať zo širokej škály hotelov v meste Žilina alebo v malebnej obci Terchová, ktorá  ponúka na výber množstvo ubytovacích zariadení – penzióny, hotely, malé rodinné domy či ubytovanie na súkromí. Pre našich klientov sme pripravili ponuku ubytovacích zariadení v Terchovej. Zoznam ubytovaní Vám pošleme na požiadanie. Ubytovanie si môžete rezervovať samostatne alebo Vám na Vaše požiadanie ubytovanie zabezpečíme my.

Na svojom jazykovom pobyte v Terchovej sa určite nebudete nudiť. Terchová ponúka množstvo tipov na voľný čas.

Šport a príroda

Terchová je ideálnym miestom na oddych a turistiku. Tiež je ideálnym miestom pre nadšencov cykloturistiky a milovníkov letných, čo zimných športov. Objavte krásy slovenskej prírody. Oddychujte a užívajte si nádherné výhľady na pohoria Malej Fatry.

Naše tipy na prechádzky a túry v okolí Terchovej:

Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec, Chleb, Stoh, Boboty, Dolné Diery, Horné diery, Poludňový Grúň, Medziholie, Suchý,  Tiesňavy, Šútovský vodopád, Biely potok, Zázrivá, Starý hrad Varín, hrad Strečno, rozhľadňa v Terchovej a mnoho iných

Milovníkom zimných športov odporúčame lyžiarske strediská Gavurky, Vrátna alebo Kubínska Hoľa. V Malej Fatre a jej okolí je viac ako 30 km udržiavaných bežkárskych trás.

Oddych a wellness

Po dni strávenom vzdelávaním sa v cudzom jazyku alebo v prírode si doprajte oddych. V Terchovej alebo v blízkom okolí nájdete skvelé wellness centrá. Medzi najznámejšie patria Hotel Rozsutec, Hotel Terchovec, Wellness Resort Hanuliak, Hotel Branica, Drevenice Terchová a množstvo iných.

Kultúra

Navštívte múzeum J. Jánošíka, kalváriu v Terchovej alebo si pozrite unikátny drevený betlehem v kostole sv. Cyrila a Metóda. Objavte krásy slovenskej ľudovej kultúry. Terchová každoročne poriada medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni, kde je prezentované ľudové umenie, remeslá a tradície. Jánošíkove dni sa konajú každoročne medzi júlom a augustom. Medzi ďalšie veľmi obľúbené kultúrne podujatia patria: Cyrilometodské dni, Preteky gazdovských koní, Halušky Terchová, Medzinárodné stretnutie zbojníkov a Terchovský Budzogáň.

Ďalšie aktivity

Ste pripravený na poriadnu dávku adrenalínu? Zahrajte si paintball, zažite jazdu na štvorkolkách alebo navštívte lanový park, či lezeckú stenu. Vychutnajte si prírodu počas jazdy na koňoch alebo splavovaní rieky Váh.

 

Termín si môžete vybrať akýkoľvek počas celého roka. Termíny sa teda maximálne prispôsobujú vašim požiadavkám.

Ceny ubytovania

  • Cena ubytovania závisí od výberu konkrétneho ubytovania.

Ceny jazykového kurzu

  • Cena jazykového kurzu závisí od počtu osôb v skupinke, od počtu hodín výučby, od jazykovej úrovne a od špecifických požiadaviek zamerania jazykového kurzu. Kontaktujte nás a radi Vám vypracujeme cenovú ponuku.

Skúsenosti našich študentov