Hore

AustráliaVeľa nových zážitkov a skúseností a  veľa zaujímavých miest na spoznávanie...

Jazykové kurzy a pobyty v Austrálii

Jazykové pobyty v Austrálii sú ideálnym miestom na zlepšenie sa v angličtine v reálnych situáciách. Vychutnajte si jazykové kurzy v  krajine koál a kengúr. Jazykový pobyt v Austrálii ponúka veľa nových zážitkov a skúseností a  veľa zaujímavých miest na spoznávanie.

Počasie v Austrálii je opačné k tomu v štátoch v severnej hemisfére našej Zeme. 6 štátov a 2 teritóriá majú veľmi rozličné počasie a 4 sezóny v týchto mesiacoch:

 • leto: december – február
 • jeseň: marec – máj
 • zima: jún – august
 • jar: september – november

V severných častiach sa nachádzajú len dve obdobia – sucha a dažďov.

Viac informácií

Queensland je severozápadný štát Austrálie s hlavným mestom Brisbane, kde sa letné teploty  pohybujú do 30°C s častými zrážkami, niekedy až záplavami; tie zimné teploty od 11 – 21°C. Brisbane sa nachádza na juhu tohto štátu, na severe sa striedajú obdobia dažďov a sucha.

Severné teritórium sa nachádza medzi štátmi Queensland a Západnou Austráliou s hlavným mestom Darwin, kde sa nachádzajú len dve obdobia – obdobie sucha a dažďov. To daždivé obdobie trvá od novembra do apríla a teploty sa pohybujú od 24°C do 32°C. Prvé dva mesiace sa vyznačujú silnými búrkami a január s februárom prinášajú veľké dažde. Máj až október spadajú do obdobia sucha, kedy sa teploty pohybujú od 21°C do 31°C.

Západná Austrália je najväčší štát Austrálie a rozpína sa po celej západnej časti kontinentu. Hlavným mestom je Perth, kde sa letné teploty pohybujú od 17°C do 30°C a tie zimné od 8°C do 19°C. Treba však počítať s tým, že Perth sa nachádza na juhu Západnej Austrálie, na severe sa rovnako striedajú obdobia sucha a dažďov.

Južná Austrália sa nachádza medzi Západnou Austráliou a Viktóriou a Novým Južným Walesom. Hlavným mestom je Adelaide, kde sa letné teploty pohybujú okolo 16°C – 29°C a tie zimné od 8°C – 16°C.

Nový Južný Wales sa nachádza na juhovýchode Austrálie a hlavným mestom je Sydney. Letné teploty sa pohybujú od 18°C do 26°C a zimné od 8°C do 17°C.

Viktória je juhovýchodný štát Austrálie s hlavným mestom Melbourne, kde sa letné teploty pohybujú od 14°C do 26°C s veľmi suchým počasím a tie zimné od 6°C do 15°C, môže sa vyskytnúť aj nočný prízemný mráz.

Teritórium hlavného mesta Cranberra sa nachádza v štáte Nový Južný Wales. Teploty v Cranberre sa pohybujú okolo 13°C – 28°C v lete a od 1°C do 12°C v zime.

Posledný štát Tasmánia je ostrov nachádzajúci sa južne od kontinentu. Hlavné mesto je Hobart s letnými teplotami od 11°C do 21°C a zimnými od 5°C do 12°C.

Ktorákoľvek časť Vás láka, nepochybíte ani jednou z možností.

V západnej časti na Vás čaká Perth so svoju veľkomestskou atmosférou a blízkym vzťahom k prírode.

Východná časť Austrálie je o čosi viac zaľudnená s viacerými miestami na výber jazykového pobytu. Najväčším lákadlom je samozrejme Sydney so svojou veľkolepou operou.

V našej ponuke nesmie chýbať ani Melbourne, mesto známe pre svoju kozmopolitnú a umeleckú atmosféru.

Potom tu máme Brisbane, moderné mesto takmer presne v polovici východného pobrežia.

A nakoniec, Cairns – jazykový pobyt na severe, najbližšie k rovníku a najbližšie k vášmu domovu.

 

 

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

 • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
 • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
 • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
 • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
 • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
 • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
 • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
 • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.

Až 200 destinácií
Akreditované školy
Efektívna výučba
Komplexný servis
Starostlivé ubytovanie

Skúsenosti našich študentov