Hore
Jazykový pobyt na Cypre: zdokonaľte sa v angličtine!

Jazykový pobyt na Cypre: zdokonaľte sa v angličtine!

Dovolenková destinácia Cyprus sa stáva čoraz viac populárnou. Vedeli ste o tom, že Cyprus bol kedysi britskou kolóniou, a preto sa tam doteraz hovorí anglicky? Máte teda jedinečnú šancu naučiť sa anglicky práve v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii! Napríklad aj tak, že sa prihlásite priamo na jazykový pobyt na Cypre.

Prihláste sa na jazykový pobyt na Cypre a objavte spolu s nami krásy tohto ostrova!

Cyprus má mnohé „nicknames“, ako napríklad korytnačí ostrov alebo aj Afroditin ostrov. Je to raj ortodoxných kostolov na juhu a na severnej strane je zasa rajom mešít. Tento ostrov prezentuje splynutie dvoch rozdielnych kultúr dovedna. Okrem tohto si s Cyprom vieme spájať pláže, moria, pamiatky, diverzitu kultúr, multikulturalizmus – ide o jednoducho nádherný ostrov so všetkým, čo k tomu patrí.

Jazykový pobyt na Cypre - nauč sa angličtinu a uži si slnko a more!

Rozdelenie ostrova

Cyprus je kúzelným tyrkysovým a mimoriadne obľúbeným ostrovom vo východnom Stredomorí. Hlavným mestom je Nikózia. Avšak Cyprus je rozdelený na dve časti. Nikózia je tak jediným mestom na svete, ktoré je rozdelené na dve časti, pričom hranica je strážená dokonca aj našimi slovenskými vojakmi. Z rozdelenia ostrova však nemusíš mať obavy. Je to bezpečné miesto na jazykový pobyt, či strávenie super dovolenky.

Severný Cyprus, ktorý spadá pod správu Turecka, sa nazýva sa aj Severocyperská turecká republika uznaná iba Tureckom. Južný Cyprus spadá momentálne pod správu Grécka a hovorí sa tam anglicky. Dokonca sa tam aj šoféruje ako v Anglicku, na opačnej strane ako u nás.

Miesta, ktoré musíš počas dovolenky na Cypre určite navštíviť!

Nikózia alebo aj Lefkosia, je historické a zároveň hlavné mesto, rozdelené na dve časti.  Môžeš tak zažiť dve rozdielne kultúry (Turci a Gréci na jednom mieste, ktoré prísne oddeľuje hranica. Nikózia sa nazýva aj mesto múzeí, je ich tu viac ako 50!  Za návštevu taktiež určite stojí mešita Selimiye. Pôvodne išlo o gotickú katedrálu sv. Sofie, dnes je však mešitou.

Hrad v Kyrenii (Girne) je naozaj unikátnou pamiatkou situovanou na vode. Podobný môžeme nájsť aj pri meste Mersin v Turecku. Hrad bol postavený v priebehu 7. storočia a určite ho treba vidieť.  Bol postavený počas obdobia Byzantskej ríše. Milovníci histórie si tiež prídu na svoje.

Prihlás sa na jazykový pobyt na Cypre a zaži nezabudnuteľnú dovolenku snov!

Slané jazero je jedným z top lákadiel Cypru. Prírodná lokalita, ktorá je úplne vyschnutá počas leta, a v zime je domovom mnohých živočíchov. Jazero je ešte k tomu slané, čo z neho robí naozaj pozoruhodný unikát.

Paphos je slávnym miestom vďaka legendám, ktoré pravia, že sa práve tu narodila bohyňa lásky – Afrodita. Hovorí sa, že sa zrodila  z morskej peny. V okolí mesta možno vidieť naozaj nádherné historické pamiatky a archeologické poklady. V rámci Cypru ide o najnavštevovanejšie mesto Čechov a Slovákov.

Iba 2 km od mesta Phaphos sa nachádza významná UNESCO pamiatka, tzv. Hrobky kráľov. Sú to katakomby,  jaskyne, v ktorých boli pochovaní bohatší mešťania Cypru. Paphos je mesto preslávené práve takýmito archeologickými náleziskami. Iba 20 km od tohto mesta ležia aj magické Afroditine skaly, ktoré musíte oboplávať. Legenda hovorí, že ak ich oboplávate, už sa nikdy so svojou láskou nerozídete.

Limassol je tiež turistami veľmi navštevované mesto, a práve v ňom sa aj uskutočňuje náš jazykový kurz angličtiny. Ide o nádherné prímorské mesto, kde môžete vďaka jazykovému kurzu spojiť príjemne s užitočným. Ponúka nádherné pláže, skvelé jedlo, starý a nový prístav, historické lokality, napríklad stará kamenná ulica Loutron. Určite sa vám v Limassole bude páčiť.

Jazykový pobyt na Cypre je jedinečná príležitosť spojiť príjemné s užitočným: užiť si dovolenku pri mori a zlepšiť sa v angličtine!

Lokalita Kourion – leží iba 20 kilometrov západne od Limassolu. Známa archeologická lokalita Kourion je jednou z najnavštevovanejších lokalít Cypru. Vďaka svojej atraktívnej polohe a dokonalému výhľadu na more je skutočne dychberúcim ikonickým miestom. Navštíviť tu môžeš aj zachovalý amfiteáter, v ktorom sa konajú rôzne kultúrne podujatia.

Famagusta leží na východe Cypru a patrí medzi skutočné stredomorské stredoveké perly. Starobylé stredoveké mesto obohnané hradbami je naozaj unikátne. Navštíviť tu musíte minimálne tieto dve najznámejšie pamiatky: mešitu Lala Mustafa Pashakláštor sv. Barnabáša. Pri potulkách narazíte na mnohé kresťanské kostolíky, alebo mešity.

Najkrajšie pláže Cypru – okrem kurzu angličtiny si užiješ aj slnko a more!

Cyprus je posiaty dychberúcimi plážami, preto sa radí medzi najkrajšie ostrovy na ostrove. Nádherných pláží ocenených Modrou vlajkou je na Cypre veľa. Najkrajšie sú Fig Tree bay, Nissi beach, Coral bay. Na Cypre sa ich nachádza omnoho viac, ale tieto rozhodne patria k tým, ktoré musíte počas voľného dňa na jazykovom pobyte navštíviť!

Jazykový pobyt na Cypre ti pomôže zlepšiť sa v angličtine a zároveň budeš mať dostatok času navštíviť jednotlivé mestá a pamiatky!

Vyberte sa s nami na jazykový pobyt na Cyprus, kde si skutočne precvičíš angličtinu. 

Ponúkame kvalitný kurz angličtiny na južnom Cypre, v meste Limassol. Cyprus je jedným z najobľúbenejších rajov pre dovolenkárov a tiež ideálny pre jazykové pobyty. Spojte teda príjemné s užitočným! Už dlhé roky tu organizujeme kvalitné jazykové pobyty a naši študenti boli vždy veľmi spokojní. Podnebie Cypru je teplé prakticky celoročne, zriedkavo prší. Tým, že bol anglickou kolóniou, tak sa tam stále hovorí po anglicky. Angličtinu si tu môžete natrénovať aj mimo školy! Ponúkame Vám nezabudnuteľný jazykový pobyt na Cypre.