Hore
Na jazykovom pobyte na Malte som bola prvý krát 12 ročná…

Na jazykovom pobyte na Malte som bola prvý krát 12 ročná…

Ahojte. Volám sa Nikoleta a mám 14 rokov. Chcem Vám porozprávať môj príbeh. Jedného dňa, tesne pred letom, mi mama navrhla, či by som nechcela stráviť 2 týždne na jazykovom pobyte na Malte. Povedala, že by to bola pre mňa dobrá skúsenosť, zlepšila by som sa v jazyku a spoznala nových ľudí. Ja som súhlasila. Však prečo nie? Čo budem sedieť doma.

…na letisku som zostala zodpovedná sama za seba…

Tak prvýkrát som teda na Maltu išla v auguste 2017. Na letisko ma odviezol oco a po check-ine som zostala zodpovedná sama za seba. Pravdu povediac som sa trochu bála, že zmeškám lietadlo, alebo že nastúpim do zlého lietadla. Ale vďakabohu som nič nepokazila a živá a zdravá som doletela na Maltu.

Na letisku nás čakal mini-van a odviezol nás do hotela alebo do kampusu. Ako som sa tak viezla v mini-vane plnom neznámych ľudí v neznámom meste, bola som plná očakávaní a zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Popri mojom rozmýšľaní som sa išla roztopiť z toho tepla a tešila som sa, ako sa okúpem vo vlažnom mori.

…bola som plná očakávaní a zvedavá…tešila som sa ako sa okúpem vo vlažnom mori na Malte…

Keď nás doviezli na hotel, teameri, čiže tí, čo nás mali na starosti, si nás pozapisovali a rozdelili do izieb. Ja som bola na izbe prvá, takže som si mohla vybrať posteľ, ktorúkoľvek som chcela. Neskôr ku mne priradili jedno dievča z Írska a druhé  z Číny.

Moje kamarátky na jazykovom pobyte na Malte.

Najzaujímavejšie bolo, že na jednom mieste bolo strašne veľa národností: Španieli, Rusi, Maďari, Taliani, Číňania, no proste mladí ľudia z celého sveta. Potom večer sa išlo na welcomeparty.

Welcome párty na jazykovom pobyte na Malte.

Ostatné dni na jazykovom pobyte na Malte prebiehali celkom podobne čiže škola, potom voľno, aktivity, výlety a tak.

Najlepšie bolo, že som sa nikdy nenudila, pretože program bol vždy pripravený. Alebo sme sa mohli ísť okúpať, alebo nakupovať, alebo proste len relaxovať v príjemne chladnej hotelovej hale a rozprávať sa s ostatnými.

Keďže jedlo ja mám veľmi rada, tak aj o ňom vám niečo porozprávam. Bolo si fakt z čoho vyberať. Nekonečne veľa príchutí a druhov sladkostí, ovocia, celkovo jedál. Takže ja som sa na Malte len v obyčajných potravinách cítila ako v nebi. Najlepšie bolo, keď som si niečo kúpila a šla si to vychutnať na pláž ku západu slnka, ktorý bol fakt nádherný.

 

Jedlo na jazykovom pobyte na Malte.

V škole bolo tiež dobre. Robili sme rôzne aktivity, hry, súťaže a veľa sme  konverzovali. Takže aj keby ste napríklad nič na tej hodine nerobili, predsa len by ste niečo pochytili už len z toho počúvania. Mňa najviac zaujalo počúvať iných, lebo každý mal iný prízvuk a miestami to bolo až vtipné.

…aj keby ste na jazykovom pobyte na Malte napríklad nič na hodine angličtiny nerobili, predsa len by ste niečo pochytili už len z toho počúvania…

Keď som bola druhýkrát na Malte bolo to dosť podobné až na to, že som spoznala ďalších nových ľudí a zažila veľa krásnych zážitkov, ktoré si budem ešte dlho pamätať. Takže ak máte možnosť pre takýto pobyt, určite by som to na vašom mieste využila aj pre skúsenosť, ale aj z hľadiska rozvíjania samého seba do viacerých smerov.

Nika s kamarátkou na jazykovom pobyte na Malte.