Hore
Navštív Big Apple spolu s nami! Jazykový pobyt v New Yorku

Navštív Big Apple spolu s nami! Jazykový pobyt v New Yorku

V anglicky hovoriacej krajine sa po anglicky naučíš najlepšie. A čo môže byť lepšie ako slávny americký Big Apple – miesto miest? New York je známy svojou obrovskou kultúrnou rozmanitosťou, dynamickosťou a tiež je dejiskom mnohých slávnych filmov, ktoré poznáme z TV. Naplánuj si s nami jazykový pobyt v New Yorku a spoznaj jeho krásy.

Spoznaj s nami New York

New York sa delí na 5 častí: Bronx, Manhattan, Staten Island, Brooklyn, Queens. Je to mesto, ktoré nikdy nespí, naj multi-kulti mesto na svete. Je domovom ľudí z rôznych krajín a etník. Táto pestrosť a rozmanitosť sa odráža v každom aspekte života – či už v jedle, umení alebo aj v bežnom živote. Toto všetko prispieva významne k vibrantnosti mesta a zaručuje jeho skvelú, priam až jedinečnú atmosféru.

V New Yorku rozhodne nepocítiš nudu, na vlastnej koži zažiješ pulzujúce nočné párty do skorých raných hodín. New York ponúka nielen možnosti splnenia si amerického sna, ale tiež aj prácu, nájdenie si priateľov z rozličných krajín a kultúr. Ak si obdivovateľom rušného mesta a miluješ typický „americký život“, tak je pre teba ako šitý na mieru jazykový pobyt v New Yorku.

Jazykový pobyt v New Yorku

New York je domovom mnohých svetoznámych ikonických pamiatok, ktoré sú lákadlom číslo jeden pre turistov z celého sveta. Medzi ne patria Socha slobody, Central Park, Times Square, či Brooklyn Bridge. Ale nielen tieto. Nájdeme tu aj známe finančné inštitúcie, napríklad najväčšia burza, Wall Street, a veľké mrakodrapy v jej blízkosti.

V New Yorku môžeš navštíviť múzeá, festivaly, koncerty, prechádzať sa po meste, vychutnávať jedlá z celého sveta a nakupovať v noblesných obchodoch. New York je známy svojou jedinečnou energiou a dynamikou. Jeho pulzujúce srdce je cítiť na každej ulici.

Pamiatky a zaujímavé miesta New Yorku

Vieš, aká história sa ukrýva za Sochou slobody? Ikonická pamiatka Statue of Liberty je symbolom celej Ameriky. Bol to darček od Francúzov pre Američanov prenesený cez Atlantik v roku 1876. Turisti neustále obdivujú túto krásku, preto je najnavštevovanejším miestom v New Yorku. Môžeš ju obdivovať z pevniny, no najlepší zážitok zažiješ, ak sa vydáš na ostrov Liberty Island. Je symbolom nezávislosti. Keď sa povie Amerika, prvé, čo každému napadne je práve Socha slobody.

Central Park je jednou z najväčších mestských parkov na svete. Táto obrovská zelená záhrada ponúka útočisko pred ruchom celého mesta. Môžeš sa prechádzať alebo zabehať si po jeho ploche, relaxovať pri jazerách alebo sa pokorčuľovať na korčuliarskych trasách. Central Park je miestom, kde môžeš uniknúť mestskému zhonu a načerpať životodárnu energiu.

Jazykový pobyt v New Yorku

Symbol newyorskej panorámy je jednoznačne Empire State Building. So svojimi 102 poschodiami ponúka nádherný výhľad na mesto z vyhliadkovej plošiny. Vychutnaj si panorámu mesta s mrakodrapmi a zaži magické výhľady na západy slnka alebo nočné osvetlenie.

Brooklyn Bridge je ikonickým mostom a jedným z najznámejších na svete, ktorý dopĺňa panorámu New Yorku.

Times Square je najdôležitejšia križovatka v New Yorku, je centrom zábavy a ruchu a dôležitým námestím. Srdce dopravy a najdôležitejšia križovatka na svete. Nájdeš tu najznámejšie svietiace a krikľavo gýčové veľké reklamy, ktoré poznáš z nablýskaných kultových filmov. Bez návštevy Times Square z New Yorku určite neodchádzaj! Bola by to veľká škoda.

Jazykový pobyt v New Yorku

Prihlás sa na jazykový pobyt v New Yorku

V New Yorku je naozaj čo navštíviť a zažiť. Pokiaľ ťa návšteva Big Apple láka, môžeš spojiť príjemné s užitočným a prihlásiť sa na jazykový pobyt v New Yorku – či už ako dospelý alebo ako mládežník. Na jazykových kurzov si skvele precvičíš angličtinu s native speakermi a počas voľna môžeš spoznávať mesto.