Hore
Orientálny Egypt – navštív jazykový pobyt v Káhire a nauč sa arabský jazyk!

Orientálny Egypt – navštív jazykový pobyt v Káhire a nauč sa arabský jazyk!

Arabský a orientálny svet láka nejedného cestovateľa. Je niečím magickým, tajomným – až fascinujúcim. Veľa z nás chce aspoň raz vidieť, ako sa žije v ďalekých orientálnych krajinách. Učíš sa arabský jazyk a chceš sa v ňom zdokonaliť ? Máme pre teba super správu. Ponúkame skvelý jazykový pobyt v Káhire, priamo v srdci rozprávkového afrického Egypta! Egypt ťa uchváti a Káhira ešte viac. Ponor sa do orientálnych tajov na jazykovom pobyte.

Arabčina je pomerne náročný jazyk, pretože má svoju špecifickú abecedu, ktorá je ťažšia ako ruská azbuka a slová sa píšu aj čítajú sprava doľava. Ak sa chceš arabčinu poriadne naučiť,  určite sa hodí navštíviť aj krajinu, kde sa týmto jazykom priamo rozpráva. Nie je to samozrejme iba Egypt, ale aj iné arabské destinácie. Ako napríklad ako Tunisko, Dubaj, Maroko a iné.

My ti však ponúkame návštevu neopakovateľného Egypta, konkrétne Káhiry. Egypt je jednou z najlákavejších prímorských destinácii na celom svete kvôli mnohým lákadlám. Pyramídy, tyrkysové more, história, vzácne chrámy  a iné.

Vyrazte na jazykový pobyt do Egypta - priamo do Káhiry! Doprajte si nezabudnuteľný jazykový pobyt a naučte sa arabský jazyk rýchlo a efektívne!

Arabský jazyk patrí k starým jazykom a je podobný hebrejčine. Arabský jazyk je zároveň veľmi bohatým jazykom.  Vedel si, že niektoré naše slová pochádzajú z arabčiny ? Napríklad slovo maskara, alkohol (al – kehal), cifra, hárem, masáž, satén a mnohé iné. Jedno slovo má niekedy v arabčine aj 10 významov. Významy sú pritom od seba odlišné a medzi sebou vôbec nesúvisia. Napríklad slovo s koreňom „daraba“, znamená aj cestovať, biť, udrieť, opustiť, ignorovať, zanechať, vyhodiť, bojovať a mnohé iné.

Arabský jazyk – mini arabský slovníček

Marhaba – Ahoj !

Šukran – ďakujem

La – nie

Ajwa  – áno

Afuan – prosím

Fén? – kde

Dobrý deň – Salam Alaikum

Koľko to stojí? Bi kam da?

Lieh – Prečo

More- El Bahr

Volám sa – Esmy

Arabský jazyk - kurz v Egypte, v Káhire. Prihláste sa na jazykový pobyt, sprostredkovanie v Žiline!

Prečo sa vybrať do Egypta na pobytový kurz  ?

  • Odlišná a zaujímavá kultúra, veľké dobrodružstvo a tiež relax ako na dovolenke.
  • Celoročne teplá klíma je lákadlom číslo jeden v Egypte, aj v zime sa dá kúpať, šnorchlovať, navštevovať pamiatky, t.j. možnosť celoročných výletov. Slniečko stále hreje aj v zime.
  • Možnosť návštevy vzácneho pyramídového komplexu v Gíze, Chrám Karnak, Hatšepšut, Sfinga… a omnoho viac ! V Káhire zase nájdeš mnohé významné mešity napr. Mehmet Ali Pasa,  Al- Azhar, Madrasa of Sultan Hassan, úzke uličky, miestne trhy so špecialitami, úchvatnú architektúru, Citadelu, a mnohé iné. Vôňa Egypta, podnebie, príroda, zmes špeciálnych korenín a príchuť Orientu si ťa úplne podmaní.
  • Egyptská kultúra ťa uchváti na celý život. Možno sa tam budeš stále vracať na dovolenky a už budeš vedieť arabský jazyk na dohovorenie sa.

Určite sa návštevy Egypta neboj, pretože je  kolískou našej civilizácie. Tak neváhaj a využi možnosť vybrať si jazykový pobyt v Káhire!