Hore
Prečo je dobré zúčastniť sa dlhodobého jazykového pobytu v zahraničí?

Prečo je dobré zúčastniť sa dlhodobého jazykového pobytu v zahraničí?

Dlhodobý jazykový pobyt v zahraničí je určite investíciou do vašej budúcnosti. Jazykovo zdatní sú teraz vo veľkej výhode čo sa týka štúdia, ale aj kariéry. Zamestnávateľov zaujme, keď v životopise máte spomenutú stáž v zahraničí, alebo jazykový pobyt v zahraničí, alebo aktívnu znalosť aspoň 2 cudzích jazykov.

Zamestnávateľov zaujme dlhodobá stáž v zahraničí vo vašom životopise.

Aké výhody vám to prináša? Dlhodobý jazykový pobyt v zahraničí vám ponúka lepšie ponorenie sa do kultúry krajiny a cudzieho jazyka, ktorý ste sa prišli učiť. Tým, že v danej krajine zostanete aspoň 8 týždňov, tak celý tento čas budete mať nonstop vplyv cudzieho jazyka.

Okrem jazykovej školy, kde sa budete učiť, budete komunikovať aj so spolužiakmi, v obchode, na ulici, v reštaurácii, atď. Keďže stretnúť Slováka na jazykovom pobyte v zahraničí, na tom istom mieste kde ste aj vy, je veľmi výnimočné, tak nemáte inú možnosť ako sa s ostatnými rozprávať len v cudzom jazyku.

Dlhodobý jazykový pobyt pomôže v kariére.

Výhodou dlhodobého jazykového pobytu sú nižšie náklady.

Dlhodobý jazykový pobyt v zahraničí vás prinúti komunikovať aj vo voľnom čase.

Ďalšou obrovskou výhodou dlhodobého jazykového pobytu sú nižšie náklady. 8 týždňov jazykového pobytu vás vyjde oveľa lacnejšie ako len 2 týždne pobytu. A tým sa myslí nie len jazykový kurz, ale aj ubytovanie. Jazykové školy v zahraničí ponúkajú tieto zvýhodnené ceny už od 8 týždňov jazykového pobytu.

Aj na spoznávanie krajiny máte dlhší čas a tak si budete istý, že ste nič nevynechali. Okrem klasických pamiatok nájdete aj menej tradičné miesta, ktoré si zamilujete. Aj zvyky krajiny sa vám lepšie dostanú pod kožu. Navyše, jazykové školy ponúkajú rôzne celo-dňové alebo poldňové, niekedy aj víkendové, výlety po krajine a okolí mesta, kde sa nachádzate.

Jazykové školy ponúkajú rôzne aktivity cez víkend aj počas týždňa…

Na jazykovom kurze na Slovensku sa za rovnaké obdobie nedokážete posunúť ako v zahraničí, kde je cudzí jazyk materinským jazykom. Je to aj tým, že po jazykovom kurze na Slovensku už s tým jazykom nemáte taký kontakt. Ale v zahraničí po skončení vyučovania z toho jazyka nevyjdete – stále je prítomný.   
Dlhodobý jazykový pobyt pomáha v spoznávaní novej krajiny a kultúry.

Cudzí jazyk po návrate z dlhodobého jazykového pobytu nezabudnete…

Častou otázkou býva, či ten jazyk po návrate domov nezabudnete. Odpoveď je nie. Môže vám vypadnúť slovná zásoba, ktorú nepoužívate, ale ako náhle na slovo, ktoré ste predtým vedeli narazíte opäť, už ho tak ľahko nezabudnete. Avšak, všetko závisí aj od vás. Častým opakovaním sa budete stále zlepšovať a ani úroveň sa vám nezníži.

Prečo sa teda dlhodobý jazykový pobyt v zahraničí oplatí? Celodenný vplyv cudzieho jazyka v každej situácii, nižšia cena, lepšie spoznanie danej krajiny a jej tradícií a rýchlejší posun v jazyku než na kurze na Slovensku. Tak neváhajte a využite výhody tohto pobytu!