Hore
Prečo navštíviť Zürich?

Prečo navštíviť Zürich?

Zašprechuj si v historickom Zürichu! Vychutnaj si jazykový pobyt a zdokonaľuj sa v nemčine v jednom z najkrajších miest Európy, ktoré je srdcom bankovníctva, ktorým je práve Zürich.

Švajčiarsko je známe tým, že používa až štyri oficiálne jazyky: retorománsky, nemecky, taliansky a francúzsky. V multikultúrnom kantóne Zürich sa hovorí nemecky, preto sme ho vybrali ako vhodné miesto pre tvoj jazykový pobyt. Veľa ľudí zo Slovenska tiež v tejto časti Švajčiarska pracuje, a nielen preto, že Zürich je najväčšie mesto krajiny. Ale najmä preto, že je to najmagickejšie mesto Švajčiarska a má veľmi vysoký životný štandard.

Samotné mesto Zürich je švajčiarskym diamantom, ktorý spája unikátnu kombináciu histórie s modernizmom. Ak si milovníkom umenia, histórie, nemčiny, neporušenej prírody alebo kulinárskych zážitkov, Zürich ťa určite pohltí. Budeš sa tam cítiť ako doma.

Zurich, Švajčiarsko

Zürich – historické centrum

Malebné historické centrum mesta, v ktorom žil aj Albert Einstein, je situované pri rieke Limmat, ktorá je jeho tepnou. Zürich je mesto plné historických budov, ale nájdeš tam aj štvrte. Na každom rohu nájdeš aj útulné kaviarne. Je to jedno z najlepších multikultúrnych miest na zdokonalenie sa v nemeckom jazyku. Zürich ponúka široký výber múzeí, divadiel a preslávený operný dom. Športoví nadšenci sa môžu tešiť na vyžitie, taktiež na turistiku, rafting, lyžovanie, snowboarding, bicyklovanie a iné.

Nábrežie Zürichského jazera je jednou z najväčších atraktivít Zürichu. Väčšina návštevníkov ide ako prvé k jazeru pozrieť si, ako vyzerá a pokochať sa prírodnou scenériou. Začni svoju návštevu prechádzkou pozdĺž malebného Zürichského jazera. Tu nájdeš tie najkrajšie
výhľady na jazero a na zasnežené Alpy. Dychberúca panoráma, ktorú nemôžeš vynechať. Môžeš sa na jazere aj za poplatok člnkovať, čo predstavuje skutočnú romantiku.

Prečo navštíviť Zurich?

Staré mesto

Zürich ale neznamenajú iba hory a jazerá. Zürichské Staré mesto je plné kamenných uličiek, historických budov. Je skutočnou pulzujúcou tepnou Zürichu. Nezabudni sa prejsť po Cobblestone Alley, ktorá je atrakciou číslo jeden v starom meste. V srdci historického centra
nájdeš aj známy dóm Grossmünster. Táto impozantná katedrála je jednou z najznámejších a najkrajších v krajine. Každý turista ju navštívi, predstavuje povinnú zastávku v Zurichu. Tento slávny románsky kostol bol postavený v 12. storočí a skutočne si získa tvoje srdce. Úžasne dopĺňa kolorit mesta.

Takisto si nemôžeš nechať ujsť ďalší evanjelický kostol, kostol sv. Petra. Ak pôjdeš pozdĺž rieky Limmat, nájdeš všetko, čo potrebuješ. Zürich má naozaj šmrnc. Ak patríš k nadšencom umenia, určite sa vyber do Domu umenia. Je totiž domovom diel švajčiarskych a medzinárodných umelcov, vrátane známeho Muncha a Picassa. Určite budeš mať čo obdivovať.

Jazykový pobyt - Zurich

Extra tip!

V Zürichu musíš jednoznačne ochutnať pravú švajčiarsku čokoládu, úžasné syry a najmä syrové fondue. Bez toho neodchádzaj.

Prečo si vybrať Zürich na učenie sa nemeckého jazyka ? Odpoveď je jasná. Všade prichádzaš do styku s nemčinou, na každom kroku. Domáci v tomto kantóne hovoria len nemecky. Zažiješ aj známe zürichské nemecké nárečie. Taktiež pocítiš multikulturalizmus v pravom zmysle. V Zürichu žijú obyvatelia rôznych národností. Poskytuje štandard a rôzne lákadlá, ktorý ťažko nájdeš niekde inde. Zürich je jednoznačne najlepšie a najlákavejšie mesto z celého Švajčiarska. Patrí medzi ikonické mestá. Vyber sa tam na jazykový pobyt s nami.. Investuj do seba a svojej budúcnosti a nauč sa nemecky v Zürichu!