Hore

„…je to skvelé, ak sa chcete osamostatniť …“

"učitelia sú vysoko fundovaní, ústretoví a vždy usmiati..."

„…Moja dcéra práve absolvuje jeden ročník (2017-2018) na škole Boston College.

Boston  je menšie mesto, ktoré je bezpečné. Škola je veľmi čistá, situovaná hneď v blízkosti internátu. Každé dieťa na internáte má k dispozícii svoju vlastnú izbu. Spoločné sú sociálne zariadenia, sprchy a kuchynka. Všetko je čisté. Na poriadok a bezpečnosť na internáte dohliada  po našom „SBS-kar“ O deti sa stará pani Sue, ktorá je veľmi ústretová. Vždy je nápomocná, či už ide o lekára, vybavenie odvozu a dovozu dieťaťa z a na letisko alebo pri iných záležitostiach, ktoré deti v „cudzom svete“ postretnú.

Stravovanie je zabezpečené v dvoch jedálňach. V jednej sa varí skôr polotovarové jedlo, v druhej jedálni, v ktorej varia študenti učiaci sa za kuchárov je jedlo výborné, vždy tematicky zamerané na nejaký región. Tu mojej dcére lepšie chutí.

Škola je veľmi dobre vybavená, má výbornú knižnicu potrebnú k štúdiu. Žiaci si môžu úlohy vypracovať v študovni na počítači a veci k štúdiu v akomkoľvek množstve vytlačiť na tlačiarni.

Učitelia sú vysoko fundovaní, ústretoví a vždy usmiati. Dcéra je s ich prístupom nadmieru spokojná. Dcéra sa spočiatku zapísala na A- level, potom si to rozmyslela a prestúpila na B-level, s čím neboli žiadne problémy.

Vzhľadom na to, že Boston vo Veľkej Británii je menšie mesto, príliš veľa športových možností tu dcéra nenašla ( hráva badminton), ale možno len správne nehľadala.

Štúdium na tejto strednej škole môžem ako matka len a len odporučiť, tak ako i spoluprácu so žilinskou agentúrou MJA. Stretnete sa s veľkou dávkou ústretovosti od začiatku pobytu až do jeho ukončenia…“

Zuzčáková Alexandra, stredoškolské štúdium Anglicko – škola Boston College,  19.2.2018

 

„… Boston College je veľmi dobre vybavená škola od knižnice až po všetky triedy…“

Škola, voľnočasové aktivity
Celkovo Boston College je veľmi dobre vybavená škola od knižnice až po všetky triedy a čo sa týka športových možností ja som ich moc nevyužívala, ale koordinátorka Sue nám posiela nonstop e-maily so zumbou, volleyballom, tennisom, posiľňovňou a ďalšími variantami, do ktorých sa môžeme väčšinou zapojiť zadarmo a spolubývajúci si to vychvaľovali. Tak isto s výletmi, na ktoré sa chodí každých pár týždňov ale ak sa sami rozhodnete nie je problém sadnúť na prvý vlak alebo autobus a odviezť sa do Lincolnu alebo Nottinghamu, čo sú o moc väčšie mestá. Veľa ďalších výletov a exkurzii čo organizuje tiež škola sa týkajú vždy predmetu čo študujete. Väčšinou sú to prednášky na iných školách čo je vždy zaujímavé. A ešte sa väčšinou vo februári/marci ide do štúdii Harryho Pottera v Londýne. Organizuje sa to hlavne pre študentov z Film studies a Media ale je to otvorené pre každého. Bola som v prvom ročníku, idem aj v tomto a je to najlepší deň v roku podľa mňa.

Ubytovanie
Ja som osobne bývala v halls of residence a myslím si, že nikto sa na nič nesťažoval a zopár študentov sa sťahovalo z homestay do halls. Neboli tam žiadne väčšie problémy proti hosťovským rodinám, ale keď už sa raz všetci spoznali a začali tráviť viac času spolu tak väčšina ľudí preferovala zostať na halls ako chodiť hore dole v noci. A s takýmto sťahovaním je veľa roboty aj kôli tomu že Sue musí všetko odsúhlasiť takže môj typ by bol si to poriadne rozmyslieť že kde sa ubytovať. Dole schodmi je práčovňa, každý flat má vybavenú kuchyňu a je to skvelé ak sa chcete osamostatniť a naučiť sa variť ako ja čo si celý druhý ročník varím sama. Takže homestay či halls nič študentom nechýba.

Strava
Prvý rok som sa stravovala v bistre čo je hneď vedľa jedálne a žiadne pripomienky som nemala, jedlo bolo dobré, každý týždeň podľa inej krajiny a stále je tam možnosť jedálne alebo ísť na pizzu do dominos čo sa nachádza asi 2 minúty od internátu aj s potravinami.

Učitelia
Čo sa týka učiteľov tak nikdy nemajú problém si nájsť čas jeden na jedného so študentom ak je nejaký problém a tak isto Sue čo sa o nás stará na halls, do jej kancelárie môžete hocikedy prísť.

Medzinárodní/britskí študenti
Medzinárodní študenti sú vždy spolu a britský študenti sú vždy spolu, lebo sa na začiatku boja navzájom sa spoznať. Ja som to mala prvý rok naopak. Najviac kamarátov som mala Britov a tento rok som si zase viac sadla s medzinárodnými. Moja rada by bola, naozaj sa ich nebáť a začať sa rozprávať s každým. Hlavne aj kôli tomu že v Bostone v meste sa toho nedá moc robiť tak čím viac známostí tým lepšie aby ste sa nenudili.

Záverečné skúšky
Záverečné skúšky sú ťažké, ale s tým sa nedá nič robiť, tak by som odporučila si vybrať predmety čo vás aspoň trochu bavia.

S pozdravom Barbora Šramová (študentka programu A-level 2014/2015 a 2015/2016), stredoškolské štúdium Anglicko – škola Boston College

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

  • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
  • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
  • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
  • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
  • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
  • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
  • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
  • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.