Hore

„…je to skvelé, ak sa chcete osamostatniť …“

"Boston College - je veľmi dobre vybavená..."

Škola, voľnočasové aktivity
Celkovo Boston College je veľmi dobre vybavená škola od knižnice až po všetky triedy a čo sa týka športových možností ja som ich moc nevyužívala, ale koordinátorka Sue nám posiela nonstop e-maily so zumbou, volleyballom, tennisom, posiľňovňou a ďalšími variantami, do ktorých sa môžeme väčšinou zapojiť zadarmo a spolubývajúci si to vychvaľovali. Tak isto s výletmi, na ktoré sa chodí každých pár týždňov ale ak sa sami rozhodnete nie je problém sadnúť na prvý vlak alebo autobus a odviezť sa do Lincolnu alebo Nottinghamu, čo sú o moc väčšie mestá. Veľa ďalších výletov a exkurzii čo organizuje tiež škola sa týkajú vždy predmetu čo študujete. Väčšinou sú to prednášky na iných školách čo je vždy zaujímavé. A ešte sa väčšinou vo februári/marci ide do štúdii Harryho Pottera v Londýne. Organizuje sa to hlavne pre študentov z Film studies a Media ale je to otvorené pre každého. Bola som v prvom ročníku, idem aj v tomto a je to najlepší deň v roku podľa mňa.

Ubytovanie
Ja som osobne bývala v halls of residence a myslím si, že nikto sa na nič nesťažoval a zopár študentov sa sťahovalo z homestay do halls. Neboli tam žiadne väčšie problémy proti hosťovským rodinám, ale keď už sa raz všetci spoznali a začali tráviť viac času spolu tak väčšina ľudí preferovala zostať na halls ako chodiť hore dole v noci. A s takýmto sťahovaním je veľa roboty aj kôli tomu že Sue musí všetko odsúhlasiť takže môj typ by bol si to poriadne rozmyslieť že kde sa ubytovať. Dole schodmi je práčovňa, každý flat má vybavenú kuchyňu a je to skvelé ak sa chcete osamostatniť a naučiť sa variť ako ja čo si celý druhý ročník varím sama. Takže homestay či halls nič študentom nechýba.

Strava
Prvý rok som sa stravovala v bistre čo je hneď vedľa jedálne a žiadne pripomienky som nemala, jedlo bolo dobré, každý týždeň podľa inej krajiny a stále je tam možnosť jedálne alebo ísť na pizzu do dominos čo sa nachádza asi 2 minúty od internátu aj s potravinami.

Učitelia
Čo sa týka učiteľov tak nikdy nemajú problém si nájsť čas jeden na jedného so študentom ak je nejaký problém a tak isto Sue čo sa o nás stará na halls, do jej kancelárie môžete hocikedy prísť.

Medzinárodní/britskí študenti
Medzinárodní študenti sú vždy spolu a britský študenti sú vždy spolu, lebo sa na začiatku boja navzájom sa spoznať. Ja som to mala prvý rok naopak. Najviac kamarátov som mala Britov a tento rok som si zase viac sadla s medzinárodnými. Moja rada by bola, naozaj sa ich nebáť a začať sa rozprávať s každým. Hlavne aj kôli tomu že v Bostone v meste sa toho nedá moc robiť tak čím viac známostí tým lepšie aby ste sa nenudili.

Záverečné skúšky
Záverečné skúšky sú ťažké, ale s tým sa nedá nič robiť, tak by som odporučila si vybrať predmety čo vás aspoň trochu bavia.

S pozdravom Barbora Šramová

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

  • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
  • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
  • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
  • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
  • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
  • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
  • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
  • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.