Hore

„…je to skvelé, ak sa chcete osamostatniť …“

"som za svoj pobyt v Anglicku veľmi vďačná a odporúčam ho každému kto nad ním uvažuje..."

„…v Bostone sa mi veľmi páčilo. Mestečko je síce malinké, ale veľmi pekné, no neodporúčala by som ho nikomu kto chce žiť v meste, kde je nonstop kopec ľudí a obchody stále otvorené. Doprava z letísk a iných miest do Bostonu je občas trochu obtiažna, ale samozrejme sa to vždycky dá vymyslieť.

Prístup učiteľov a celý školský systém je so Slovenskom neporovnateľný, vždycky som sa tu cítila vypočutá a videla som, že každý môj problém sa snažili vyriešiť a každej požiadavke sa snažili vyhovieť. Samozrejme v náročnosti je tu veľmi veľký rozdiel, pretože skúšky na konci roka sú z celoročného učiva a sú o dosť náročnejšie ako skúšky na Slovensku. Človek, čo ide na college sa musí pripraviť na to, že bude občas pod celkom nátlakom ak chce mať dobre výsledky.

Škola tu ponuka aj aktivity na uvoľnenie, ako napríklad debatný krúžok, rôzne športy alebo doučovania ak sa človek cíti, že ma problémy s porozumením učiva. Ja osobne som chvíľu navštevovala debatný krúžok, ale po par mesiacoch som si našla robotu takže už som sa viacej venovala práci než týmto aktivitám. Bohužiaľ som kvôli tejto práci vynechala veľa školských výletov do rôznych miest v Anglicku, ale tie, ktoré som stihla som si veľmi užila. O každom meste, ktoré sme išli navštíviť nám niečo povedali a doporučili nám pamiatky, ktoré môžeme navštíviť keďže sme sa všetci po príchode rozdelili a každý si mohol vybrať, čo chce v tom mestečku vidieť.

College sa samozrejme cely rok snažila o to, aby si každý zo žiakov vybudoval nejaké kamarátstva a dostal sa do nejakej komunity. Veľa žiakov ostalo medzi ľuďmi z rovnakej krajiny a rozprávali sa po svojom jazyku, čo bolo presne to čomu som sa ja snažila vyhýbať. Vždycky, keď som stretla niekoľko zo Slovenska alebo česká tak som sa snažila moc nekomunikovať a namiesto toho si budovať kamarátstva s Britmi. Bolo to o niečo náročnejšie ako rozprávanie sa s ľuďmi po slovensky alebo s ostatnými medzinárodnými študentmi, ale nakoniec som si našla dobrých kamarátov a dokonca ma jeden cez leto aj prišiel navštíviť do Bratislavy.

Boston College veľmi odporúčam, pretože prostredie je veľmi pekne, ale nech sa pripravia na to, že nie všetko tu je dokonale len, pretože je to iná krajina. Každá krajina ma nejaké chyby a s Anglickom to je tak isto aj napriek tomu, že po veľa stránkach je to lepšie ako na Slovensku alebo Česku. Moje očakávania boli veľmi vysoké takže nie raz som bola sklamaná, ale nakoniec som mala skvelý rok, počas ktorého som stretla veľa skvelých ľudí a zažila kopec krásnych zážitkov. Pobyt v Anglicku mi pomohol byt samostatná a zodpovedná sama za seba a po príchode domov som sa cítila ako nový človek.

Na konci leta som sa dokonca rozhodla sa vrátiť na par mesiacov do Bostonu. S mojou rodinou, u ktorej som bývala som bola tak spokojná a vybudovala som si s nimi tak dobrý vzťah, že som si u nich doma prenajala jedu z izieb a budem u nich do konca môjho pobytu v Anglicku. Síce za mňa nie sú zodpovedné ani nemajú povinnosť sa o mňa starať, ale som veľmi rada za to, že aj tento rok môžem u nich bývať a ďalej si s nimi budovať vzťah.

Som za svoj pobyt v Anglicku veľmi vďačná a odporúčam ho každému kto nad ním uvažuje či už chce ísť do Bostonu, alebo na do iné mesta.

Luna Ď., stredoškolské štúdium Anglicko – škola Boston College/ ubytovaná v hostiteľskej rodine/  školský rok 2018-2019

 

„… učitelia sú vysoko fundovaní, ústretoví a vždy usmiati…“

„…Moja dcéra práve absolvuje jeden ročník (2017-2018) na škole Boston College.

Boston  je menšie mesto, ktoré je bezpečné. Škola je veľmi čistá, situovaná hneď v blízkosti internátu. Každé dieťa na internáte má k dispozícii svoju vlastnú izbu. Spoločné sú sociálne zariadenia, sprchy a kuchynka. Všetko je čisté. Na poriadok a bezpečnosť na internáte dohliada  po našom „SBS-kar“ O deti sa stará pani Sue, ktorá je veľmi ústretová. Vždy je nápomocná, či už ide o lekára, vybavenie odvozu a dovozu dieťaťa z a na letisko alebo pri iných záležitostiach, ktoré deti v „cudzom svete“ postretnú.

Stravovanie je zabezpečené v dvoch jedálňach. V jednej sa varí skôr polotovarové jedlo, v druhej jedálni, v ktorej varia študenti učiaci sa za kuchárov je jedlo výborné, vždy tematicky zamerané na nejaký región. Tu mojej dcére lepšie chutí.

Škola je veľmi dobre vybavená, má výbornú knižnicu potrebnú k štúdiu. Žiaci si môžu úlohy vypracovať v študovni na počítači a veci k štúdiu v akomkoľvek množstve vytlačiť na tlačiarni.

Učitelia sú vysoko fundovaní, ústretoví a vždy usmiati. Dcéra je s ich prístupom nadmieru spokojná. Dcéra sa spočiatku zapísala na A- level, potom si to rozmyslela a prestúpila na B-level, s čím neboli žiadne problémy.

Vzhľadom na to, že Boston vo Veľkej Británii je menšie mesto, príliš veľa športových možností tu dcéra nenašla ( hráva badminton), ale možno len správne nehľadala.

Štúdium na tejto strednej škole môžem ako matka len a len odporučiť, tak ako i spoluprácu so žilinskou agentúrou MJA. Stretnete sa s veľkou dávkou ústretovosti od začiatku pobytu až do jeho ukončenia…“

Zuzčáková Alexandra, stredoškolské štúdium Anglicko – škola Boston College,  19.2.2018

 

„… Boston College je veľmi dobre vybavená škola od knižnice až po všetky triedy…“

Škola, voľnočasové aktivity
Celkovo Boston College je veľmi dobre vybavená škola od knižnice až po všetky triedy a čo sa týka športových možností ja som ich moc nevyužívala, ale koordinátorka Sue nám posiela nonstop e-maily so zumbou, volleyballom, tennisom, posiľňovňou a ďalšími variantami, do ktorých sa môžeme väčšinou zapojiť zadarmo a spolubývajúci si to vychvaľovali. Tak isto s výletmi, na ktoré sa chodí každých pár týždňov ale ak sa sami rozhodnete nie je problém sadnúť na prvý vlak alebo autobus a odviezť sa do Lincolnu alebo Nottinghamu, čo sú o moc väčšie mestá. Veľa ďalších výletov a exkurzii čo organizuje tiež škola sa týkajú vždy predmetu čo študujete. Väčšinou sú to prednášky na iných školách čo je vždy zaujímavé. A ešte sa väčšinou vo februári/marci ide do štúdii Harryho Pottera v Londýne. Organizuje sa to hlavne pre študentov z Film studies a Media ale je to otvorené pre každého. Bola som v prvom ročníku, idem aj v tomto a je to najlepší deň v roku podľa mňa.

Ubytovanie
Ja som osobne bývala v halls of residence a myslím si, že nikto sa na nič nesťažoval a zopár študentov sa sťahovalo z homestay do halls. Neboli tam žiadne väčšie problémy proti hosťovským rodinám, ale keď už sa raz všetci spoznali a začali tráviť viac času spolu tak väčšina ľudí preferovala zostať na halls ako chodiť hore dole v noci. A s takýmto sťahovaním je veľa roboty aj kôli tomu že Sue musí všetko odsúhlasiť takže môj typ by bol si to poriadne rozmyslieť že kde sa ubytovať. Dole schodmi je práčovňa, každý flat má vybavenú kuchyňu a je to skvelé ak sa chcete osamostatniť a naučiť sa variť ako ja čo si celý druhý ročník varím sama. Takže homestay či halls nič študentom nechýba.

Strava
Prvý rok som sa stravovala v bistre čo je hneď vedľa jedálne a žiadne pripomienky som nemala, jedlo bolo dobré, každý týždeň podľa inej krajiny a stále je tam možnosť jedálne alebo ísť na pizzu do dominos čo sa nachádza asi 2 minúty od internátu aj s potravinami.

Učitelia
Čo sa týka učiteľov tak nikdy nemajú problém si nájsť čas jeden na jedného so študentom ak je nejaký problém a tak isto Sue čo sa o nás stará na halls, do jej kancelárie môžete hocikedy prísť.

Medzinárodní/britskí študenti
Medzinárodní študenti sú vždy spolu a britský študenti sú vždy spolu, lebo sa na začiatku boja navzájom sa spoznať. Ja som to mala prvý rok naopak. Najviac kamarátov som mala Britov a tento rok som si zase viac sadla s medzinárodnými. Moja rada by bola, naozaj sa ich nebáť a začať sa rozprávať s každým. Hlavne aj kôli tomu že v Bostone v meste sa toho nedá moc robiť tak čím viac známostí tým lepšie aby ste sa nenudili.

Záverečné skúšky
Záverečné skúšky sú ťažké, ale s tým sa nedá nič robiť, tak by som odporučila si vybrať predmety čo vás aspoň trochu bavia.

S pozdravom Barbora Šramová (študentka programu A-level 2014/2015 a 2015/2016), stredoškolské štúdium Anglicko – škola Boston College

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

  • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
  • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
  • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
  • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
  • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
  • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
  • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
  • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.