Hore

„…Jazykový pobyt v Dubline pre mládež zanechal v nás spokojnosť…“

"...išlo o spojenie poznávacieho zájazdu s jazykovou školou a letným táborom..."

Dovoľte, aby som Vám touto cestou poďakovala za odporučenie jazykového pobytu pre nášho syna Ondreja (16). Jazykový pobyt v Dubline pre mládež bol pre nášho syna Ondreja prvý. Zároveň aj šitý na mieru, zanechal spokojnosť v ňom, ale aj v nás rodičoch.

Hneď prvý deň jeho tripu (ako od Dublinu používame) bol pre nás pozitívnym šokom v tom, že síce sa ho ešte aj na letisku pýtali, že: „to ideš sám?“, ale ozval sa nám až keď už bol ubytovaný. To znamená, že našiel bez problémov vodiča na letisku, čakali na jedného študenta zo Švajčiarka no a potom som už dostáva jednoslovné sms, všetko je OK.

Ten prvý týždeň kurzov bol skutočne výnimočný v tom, že tam bol jeden Slovak, Ukrajinec, Švajčiar, Španiel a dvaja Taliani + 3 Rusky a 1 Francúzska ( všetci 16 roční a na pobyte boli prvýkrát). To znamená, že úľava žiadna. Program bol maximálne vyplnený, pokiaľ nebola škola boli rôzne AKTIVITY.

„… jazykový kurz slúži na precvičovanie toho, čo mám niekde už uložené…“

Mala som pocit, že išlo o spojenie poznávacieho zájazdu s jazykovou školou a letným táborom, čo bolo na prospech všetkým. Syn prišiel na to, že takýto jazykový kurz slúži na precvičovanie toho, čo mám niekde už uložené, len to nevedel použiť.

Samozrejme, že to bola pre neho aj maturita z cestovania, tú už zvládol na 1. Musím Emerald pochváliť v tom, že pri odchode boli na letisku zamestnanci Emeraldu a pýtali sa chlapcov, či nepotrebujú pomoc s check-inom, alebo s niečím. Ondrej s kamarátom zo Švajčiarska to odmietli a vyskúšali si aj self checking bez obsluhy.

 Čo sa týka angličtiny bola to dobrá skúsenosť:

 • Zistil, že je potrebné mať v hlave teóriu
 • Zistil, že všetci 16-roční sú rovnakí-nebol rozdiel východ-západ
 • Zistil, že je potrebné na takéto kurzy chodiť
 • Zistil, že bez praxe sú všetci rovnako „nemožní“ ?

Na dovolenke letnej sme ho využívali vo všetkých smeroch ? , aj na letisku aj v letovisku, kde bolo veľmi veľa Talianov, Francúzov a Angličanov. Na svojej angličtine samozrejme musí ešte veľa pracovať, ale dôležité je, že sa už nebojí a rozumie.

Ďakujeme a s celou rodinou hodnotíme na 100%, pričom máme 10 ročnú neter a tá časom pôjde tiež.

Ubytovanie luxus – 1-posteľové izby s kúpeľňou a jedlo mu chutilo.

PS: Na internáte boli vynikajúci, dávali na nich pozor, ale ako si viete predstaviť kuchynka bola dejiskom všetkých dôležitých udalostí 🙂 . Manžel skonštatoval, že sú všetci aj rovnako dezorientovaní, nakoľko :

 • Nikita ide do Bulharka cez Slovensko ? takže sa u nás zastaví
 • Sebastián zo Švajčiarka chce, aby tam Ondrej prišiel, že ho naučí nemecky (hoci je z francúzskeho kantonu a po nemecky nevie ani ň)
 • No a dvaja taliansky machovia sa mu smiali, že máme prezidentku Čaputovú, no a u nich je la puta strašne sprosté slovo ?
 • Na výzor boli najkrajšie Rusky ?

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme, trochu som to opísala s humorom, ale bolo to skutočne super.

Katarína B. (mama 16 ročného študenta), jazykový pobyt pre mládež – Young Adults, jazyková škola Emerald Culture Institute, Írsko-Dublin, pobyt v termíne:  jún, júl 2019/ 2 týždne

 

Prečo medzinárodná jazyková agentúra?

 • Práca, ktorú robíme, nás baví a napĺňa a naša spokojnosť sa odvíja predovšetkým od spokojnosti našich zákazníkov.
 • Ponúkame Vám osobný prístup, poradenstvo a konzultácie v takom rozsahu, aby ste si vybrali efektívny jazykový pobyt, ktorý splní Vaše najnáročnejšie očakávania.
 • Spolupracujeme a vyberáme si len akreditované jazykové školy, ktoré prechádzajú každoročnou previerkou a sú monitorované.
 • V ponuke máme vyše 200 destinácií kdekoľvek na svete – viac ako 30 krajín.
 • Pravidelne monitorujeme špeciálne akcie a zaujímavé balíčky jazykových pobytov, ktoré Vám ušetria stovky eur.
 • Špeciálnu pozornosť venujeme stredoškolským programom s možnosťou výberu lokality a unikátnym letným pobytom pre mládež so špecifickým zameraním.
 • Jazykové školy osobne navštevujeme a vyjednávame špeciálne podmienky pre našich klientov.
 • Pravidelne sledujeme nové trendy v oblasti štúdia v zahraničí a zúčastňujeme sa medzinárodných konferencií.