Hore
Spoznaj krásy Škótska na jazykovom pobyte

Spoznaj krásy Škótska na jazykovom pobyte

Škótsko je fascinujúca krajina, ktorá si ťa podmaní svojou krásnou prírodou, tradíciami, dychberúcimi scenériami a históriou na každom kroku. No nielen tým! Škótsko neznamená iba Edinburgh, Lochnesska a whiskey. Objav s nami viac a spoznaj krásy Škótska na jazykovom pobyte.

Krajina nie je rozlohou veľká, no je súčasťou Spojeného kráľovstva. Má viac ako 5 miliónov obyvateľov. Dala by sa prirovnať k nášmu malému Slovensku. Najvýznamnejšie mestá sú Glasgow, ktorý je aj dôležitým prístavom, a tiež Edinburgh. Obidve mestá ukrývajú množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ktoré by bola škoda nevidieť. Ak si tam na pobyte, rozhodne neváhaj ani minútu a objavuj čo najviac!

Hlavné mesto

Bez toho, aby si si poriadne nepozrel historické a multikultúrne mesto Edinburgh, ani neodchádzaj. Edinburg je dôležitý dopravný uzol a križovatka ciest. Nájdeš tam všetko po čom tvoje srdce prahne. Nielen reštaurácie, bary, turistické a historické pamiatky, ale aj mnohé pamätihodnosti a zaujímavosti ako napríklad Edinburgský hrad či starobylú Edinburgskú univerzitu.

Edinburgh sľubuje skutočnú historickú rozprávku, a preto bol zapísaný do zoznamu UNESCO. Mesto ponúka neuveriteľný nádych histórie. Zamiluješ si ho na prvý pohľad. Edinburgh je miestom nespočetného množstva múzeí a galérií, ktoré musíte pridať na zoznam must see.

MJA - Využi jedinečnú šancu a spoznaj krásy Škótska na jazykovom pobyte už toto leto!

Hory, jazero, príroda

Si milovníkom hôr? Potom si v Škótsku na správnej adrese. Vysočiny ťa ohromia svojou veľkoleposťou a nedotknutou krásou. Škótsko je známe pre svoju úžasnú prírodu, plnú zelene, vysočín, úpätí a jazier. Azda najpopulárnejšou turistickou atrakciou je jazero Loch Ness, kde sa údajne skrýva Loch Ness príšera, ktorú zatiaľ ešte nikto nikdy nevidel, no legenda hovorí jasnou rečou. Nedotknutá, priam panenská príroda Škótska a jeho jazier ti priam učaruje.

Domáca kuchyňa

Jaternice Haggis – najtradičnejšie škótske jedlo. Skladá sa z ovčích vnútorností ako napr. srdce, pečeň, pľúca a neskôr sa do zmesi vmieša cibuľa a rôzne koreniny. Táto zmes sa potom varí asi hodinu v ovčom žalúdku. Už sa ti slinky zbiehajú? Jedlo je určite zaujímavé, preto ho treba ochutnať. Neboj sa ochutnať všetky jedlá, ktoré ti v zahraničí ponúknu. Všetko je životná skúsenosť, aj keď ti to možno nebude chutiť alebo sa ti bude zdať „nechutné“.

Angličtina nie je jediným úradným jazykom

Vedel si, že v Škótsku sú až tri oficiálne jazyky? Nielen angličtina, ale aj gaelčina a škótčina. Keď tam pobudneš pár týždňov, spriatelíš sa so všetkými jazykmi. Jazykový pobyt je vždy najlepší odrazový mostík na získanie kvalitných jazykových znalostí. Na konci pobytu dostaneš jazyk pod kožu. Bude sa ti ním lepšie komunikovať.

Spoznaj krásy Škótska na jazykovom pobyte v zahraničí a odnes si so sebou nezabudnuteľný zážitok!

Vedel si, že…?

  • V Škótsku žije najviac ryšavých ľudí na svete
  • Škótsko je kolískou golfu
  • Škótsko má viac ako 700 ostrovov
  • Škótski muži nosia sukne – kilty, najmä pri rôznych špeciálnych príležitostiach ako svadby, pohreby, festivaly

Neveľká krajina ponúka množstvo zaujímavostí, nielen kultúrnych, ale aj historických či prírodných. Nezmeškaj svoju príležitosť a spoznaj krásy Škótska na jazykovom pobyte už toto leto!