Hore
Vianočný jazykový pobyt vo Viedni nie je len o jazyku

Vianočný jazykový pobyt vo Viedni nie je len o jazyku

S blížiacimi sa Vianocami sa otvárajú vianočné trhy po celom svete. Aj Slováci už začali cestovať za krásami rôznych krajín a miest s úmyslom načerpania vianočnej atmosféry. Veď čo je lepšie ako dobrý punč, jablko v karameli alebo slaný praclík? Nie je tomu inak ani vo Viedni. Preto sme sa rozhodli vám priblížiť ako taký vianočný jazykový pobyt vo Viedni vyzerá.

Vianočné trhy vo Viedni – zažite pravú vianočnú atmosféru

Vianočné trhy vo Viedni začínajú už v polovici novembra a končia tesne pred Vianocami. Viedeň je aj jednou z najvyhľadávanejších vianočných destinácií, kde sa Slováci vyberú na trhy. Jedným z dôvodov je aj vzdialenosť, ale hlavným dôvodom je dlhoročná tradícia vianočných trhov a nezabudnuteľná atmosféra.

Vianočné trhy sa vo Viedni nachádzajú na rôznych miestach, preto si program viete rozdeliť na pár dní. Stánky sú krásne vyzdobené a hrá vianočná hudba, ktorá vás správne naladí. V stánkoch nájdete tradičné sladkosti, praclíky, šišky, ale aj „klasiku“ ako klobásy, pečené mäso a palacinky. Samozrejme nesmieme zabudnúť na typický punč alebo varené víno. Viedeň sa k vianočným trhom postavila ekologicky a preto sa nápoje podávajú v keramických hrnčekoch, za ktoré zaplatíte zálohu a keď budete odchádzať, môžete ho vrátiť a peniaze dostanete späť, alebo si ho nechať ako krásnu pamiatku.

Okrem jedla sa na vianočných trhoch nachádzajú rôzne stánky s vianočnými dekoráciami, hračkami a suvenírmi. Taktiež si môžete deň užiť na klzisku, ktoré má až 3000m2! Korčule si môžete požičať priamo na mieste.

Vianočné trhy vo Viedni – zdokonaľte sa v nemčine

Vianočný jazykový pobyt vo Viedni je však najmä o jazyku. Každý pracovný deň budete mať hodiny nemčiny – 4-6 vyučovacích hodín denne podľa intenzity kurzu. Na jazykovom kurze sa naučíte najmä komunikovať, čo využijete aj v praxi. Učitelia sú veľmi profesionálni a vždy ochotní, tak sa neváhajte pýtať. Tiež vám radi poradia, kde sú trhy najkrajšie alebo kde majú najlepší punč.

Po škole máte voľný program, takže je už len na vás ako poobedie strávite. Odporúčame však, aby ste čo najlepšie zužitkovali čo ste sa naučili, aby ste šli medzi ľudí a komunikovali v cudzom jazyku. Sme si istí, že aj na vianočných trhoch budete musieť hovoriť v nemčine.