Hore
Berlín je úžasný, „crazy“, rušný a nájdete v ňom VŠETKO

Berlín je úžasný, „crazy“, rušný a nájdete v ňom VŠETKO

Ak sa nechcete na jazykovom pobyte pri štúdiu nemčiny určite nudiť, rozhodnite sa pre Berlín. MJA odporúča. Boli sme, videli sme, zažili sme.

Štúdium nemčiny na jazykovom pobyte v Berlíne s MJA.

Každý rok navštívime niekoľko destinácií, aby sme vybrali to najlepšie. Jazykové školy v zahraničí vždy pokiaľ sa dá preverujeme osobnou návštevou.

Zaujíma nás, v akej lokalite je škola umiestnená, koľko má tried, či je škola veľká, malá a aký typ výučby je v škole zaužívaný.

Pozrieme si ubytovanie a opýtame sa aj aktuálnych študentov v škole, či sú spokojní.  V Berlíne sme na začiatku novembra „preverovali“ 4 jazykové školy:

Medzinárodná Jazyková Agentúra navštívila Alpadia Language Schools v Berlíne.

Alpadia Language Schools. Škola sa nachádza na rušnejšej ulici s aktívnou premávkou. V tejto škole nás zaujal priateľský prístup, ochota pomôcť, príjemná atmosféra, pohostinnosť, profesionalita.

Alpadia – zaujímajú sa o potreby študenta.

Zaujímajú sa o potreby študenta individuálnejšie, napríklad na čo chce nemčinu využívať a podľa toho študentovi  pripravia vhodný program. Veková kategória je okolo 25 rokov.

Medzinárodná Jazyková Agentúra navštívila jazykovú školu did-deutsch institute v Berlíne.

Jazyková škola did deutsch – institut. Táto škola sa nachádza v príjemnej tichej lokalite, ale neďaleko rušnejšieho centra. Ochotný personál, príjemné prostredie, veková kategória do 25 rokov.

 Medzinárodná Jazyková Agentúra navštívila jazykovú školu BWS Germanlingua v Berlíne.

BWS Germanlingua. Veľmi útulná jazyková škola v centre Berlína. Veľmi pekné a príjemné priestory s historickým nádychom. Priateľský a ochotný personál, ktorý poradí, pomôže. Veková kategória od 16 – 70 rokov, najmä 25 až 30 roční.

BWS Germanlingua – historický nádych.

Medzinárodná Jazyková Agentúra navštívila GLS German Language School v Berlíne.   Medzinárodná Jazyková Agentúra navštívila, campus v GLS German Language School v Berlíne.

GLS German Language School. Gigant medzi berlínskymi jazykovými školami. Obrovský areál bývalej strednej školy, campus s deviatimi budovami vrátane luxusného ubytovania. 55 tried, krásne prostredie, historický hotel je súčasťou areálu. V hoteli je bazén.

Objavili sme nové školy na ICEF Berlín Workshop 2018

Medzinárodná Jazyková Agentúra na ICEF Berlín Workshop 2018.  Medzinárodná Jazyková Agentúra na konferencii v Berlíne.

Okrem nášho obľúbeného „preverovania“, ktorého nahrávky sú na našom kanáli youtube v podobe autentického seriálu „Na vlastnej koži – Berlín“ zúčastnili sme sa v novembrových dňoch jedinečnej medzinárodnej konferencie ICEF Berlín Workshop 2018, na ktorej sa zišlo až 2800 účastníkov z celého sveta.

Na konferencii ICEF 2018 v Berlíne sa zišlo až 2800 účastníkov.   Tiziana z Talianska so zástupcom agentúry MJA Zuzkou Hrošovskou.

Jazykové školy zo zahraničia predstavovali  agentom z rôznych krajín svoje programy. Bol tu samozrejme priestor na získavanie nových kontaktov, osobné stretnutia, otázky, diskusie či získavanie referencií.

Tento rok sme objavili veľa zaujímavých škôl.

MJA objavila na ICEF 2018 v Berlíne zaujímavé jazykové školy.

Mňa oslovili  stredné školy v AnglickuKanade a kvalitné jazykové školy v Španielsku, Taliansku či Írsku. Spomeniem napríklad jazykovú školu Linguaschools v Barcelone, Sevilla Language Center či Accademia Italiana v meste  Salerno na juhu Talianska. Oslovila ma však aj škola Atlantic Language v Dubline a Galway.

MJA na ICEF Berlín 2018 so zástupcom jazykovej školy.  MJA objavila Sevilla Language Center v Španielsku.

Keďže sme boli na ICEF Berlín dve, moja kolegyňa Zuzka Hrošovská tiež neskrývala nadšenie z niektorých destinácií či škôl. Bola očarená rozprávaním riaditeľky Tiziany, ktorá jej s veľkým nadšením predstavila jazykovú školu Dilit – Internationa House v Ríme, výborný spôsob ako spoznať Rím.

MJA na ICEF Berlín 2018 so zástupcom jazykovej školy v Ríme.

Ak hľadáte netradičné miesto na štúdium angličtiny, napríklad v Malajzii, hodí sa Asia Pacific University of Technology & Inovation v Kuala Lumpur – tak toto je skutočne výnimočné a exotické.

A ešte  novinky z južnej Kalifornie na prekrásnych a očarujúcich miestach, kde môžete spojiť angličtinu so surfovaním – skola CEL Pacific Beach a College of English Language San Diego & Pacific Beach v Santa Monica.

Medzinárodná Jazyková Agentúra v Berlíne - Zuzka a Kika.

Slováci vyhľadávajú anglicky hovoriace krajiny.

Hoci sme strávili pár dní v Berlíne chodiac po jazykových školách, usúdili sme, aj so štatistík jazykových škôl, že Slováci sa v zmysle štúdia v zahraničí viac zaujímajú o štúdium angličtiny ako nemčiny. Čo sa Európy týka vedie Malta, Anglicko a Írsko.

Práve jazykové školy v Írsku nás na konferencii upútali najviac.

MJA so zástupcom Linguaschools Barcelona pre jazykový pobyt v Španielsku.  MJA so zástupcom Atlantic Language Galway and Dublin.

Výhodné ceny, priateľské prostredie, skvelá destinácia aj na poznávanie a kvalitné štúdium. Vrelo odporúčame. Mnohí klienti sa nás pýtajú či majú Íri inú angličtinu. Naša odpoveď je majú tak, ako mnoho iných národností, s ktorými sa viete angličtinou dohovoriť. Neexistuje krajina, v ktorej sa naučíte dokonalú alebo najvhodnejšiu angličtinu.

Berlín je úžasný pre štúdium nemčiny.

Berlín je úžasný, „crazy“, rušný a nájdete v ňom VŠETKO

Priznám sa Vám, že môj dojem z Berlína bol na začiatku taký nijaký, ale ako sme postupne objavovali túto metropolu Európy, centrum vedy, kultúry, politiky a médií, zistili sme, že Berlín má svoje nádherné zákutia. Krásnu dlhú rieku Spréva, kolosálne katedrály, veže  či kostoly, ktoré sa len tak odrazu objavia niekde, kde to vlastne ani vôbec nečakáte.

Medzinárodná Jazyková Agentúra v Berlíne, katedrála.    Medzinárodná Jazyková Agentúra v Berlíne, katedrála medzi domami.

Nespočetné množstvo divadiel, múzeí, tri univerzity, tiché aleje, ktoré si obyvatelia pomenovali podľa stromov: Gaštanová alej, Lipová alej – znie to krásne však? A ešte krajšie to vyzerá. V novembri sú už síce listnaté stromy opadané, ale aj tak to nič nemení na fakte, že Berlín je vo svojich paradoxoch zaujímavé a majestátne mesto, v ktorom sa návštevník, či obyvateľ určite nebude nudiť.

Medzinárodná Jazyková Agentúra odporúča jazykový pobyt v Berlíne, Brandenburská brána.