Hore
Francúzsko nie je len Eiffelovka! Ukážeme vám miesta, vďaka ktorým sa po francúzsky naučíte rýchlejšie

Francúzsko nie je len Eiffelovka! Ukážeme vám miesta, vďaka ktorým sa po francúzsky naučíte rýchlejšie

Do Francúzska sa budete chcieť vrátiť!

Je známou pravdou, že najlepšie sa učí jazyk používaním. Takže kde inde by ste si to mohli vyskúšať viac ako práve na jazykovom pobyte vo Francúzsku? Táto krajina je naozaj obrovská a má toľko nádherných miest, dedín a zákutí, že ich budete chcieť vidieť všetky. Za každou návštevou Francúzska budete cítiť, že sa tam ešte musíte vrátiť. A veru že aj musíte!

Francúzsko nie je len Eiffelovka
Francúzsko má mnoho nádherných miest a medzi ktoré jednoznačne patrí aj Paríž. Avšak, hlavné mesto nie je len o Eiffelovke! Má mnohé iné krásne miesta. Napríklad časť Paríža, ktorá sa volá Montmartre – alebo laicky štvrť umelcov. Okrem slávneho Sacre Coeur tu nájdete veľa umeleckých galérií a múzeí, ale aj pouličných umelcov, ktorých tvorbu môžete pozorovať z terás rôznych kaviarní.

Francúzske záhrady musíte vidieť.

Po celom Paríži sa nachádzajú múzeá a galérie a preto by bola chyba vynechať slávny Louvre, či galériu d’Orsay. Takisto v mnohých parkoch a záhradách môžete vidieť umenie – či už pouličné alebo nejakú výstavu. Napríklad Luxemburské záhrady, alebo Jardin des Tuileries. Rovnako nádherné sú aj záhrady vo Versailles a zámok samotný je plný umenia a histórie.
Záhrady vo Francúzsku

Cintorín amerických vojakov v Normandii – spomienka na 2.svetovú vojnu

Ale samozrejme, že Francúzsko nie je len Paríž. Ak zostaneme ešte chvíľu na severe, tak určite je to Mont Saint-Michel v Normandii. Najväčšou dominantou tohto ostrovčeka je kostol, ktorý je aj jeho najvyšším bodom. Ďalšou krásou Normandie sú útesy Etretat. Sú prírodnou turistickou atrakciou už od 19. storočia. Počas rokov tu vyrástlo mnoho hradov, domov, víl, dediniek a nedávno aj kasíno.

Nočný život v Bordeaux – nielen o víne

O čosi nižšie od Normandie je Bordeaux – vínny región. Nie je to celé len o víne. Je to aj študentské mesto a má vyše 350 historických pamiatok. Po celodennej prechádzke vinicami sa potúlajte večerným Bordeaux, kde vás očarí budova divadla a jej odraz vo vodnom zrkadle. Toto krásne mesto je tiež známe svojimi ustricami, tak neváhajte a ochutnajte ich.
Bordeaux nie je len vínny región

Najväčšia duna v Európe je práve vo Francúzsku.

Krásne pláže sú aj vo Francúzsku
Cestou na juh sa môžete zastaviť ešte v regióne Nouvelle Aquitaine, kde nájdete najväčšiu dunu v Európe, Pylská duna. Má 110 metrov a môžete vyjsť až na vrchol. Je to úplne bezpečné. Uvidíte mnoho ľudí, ktorí si užívajú rôzne športové aktivity práve tu. Medzi najobľúbenejšie patrí paragliding. Do mesta Pyla-sur-Mer môžete ísť na jar, v lete aj na jeseň.

Azúrové pobrežie vás určite nebude budiť…

Zase dole na juhu je to krásne Côte d’Azur, alebo aj Azúrové pobrežia, kde sa nachádzajú skvosty ako Cannes, Nice, Monako, Saint Tropez a mnohé iné. Prežite tam deň ako mnohé filmové hviezdy! Vstaňte skoro ráno a choďte na prázdnu pláž užiť si teplé more. Potom si zájdite na kávu do krásnej kaviarne, ktorá bude skrytá v úzkej uličke. Potom sa vrhnite na nakupovanie v luxusných obchodoch a butikoch. Na obed si zájdite na tradičný trh, kde sa budú miešať vône korenín, rýb a levandule. Potom ďalšia káva s tradičnou francúzskou makrónkou. A večer sa prejdite po červenom koberci v Cannes a dajte si skvelú večeru s ešte lepším vínom.
Nice na francúzskej riviére

Francúzsko má aj krásne hory

Keď sa budete vracať späť na sever, určite sa zastavte v regióne Auvergne-Rhône-Alpes. Sú to krásne hory, kde si môžete zájsť na turistiku. Určite odporúčame vyšliapať si nejakú z už neaktívnych sopiek. Okrem krásneho zážitku budete mať aj skvelý výhľad na okolitú krajinu.

Kto miluje bicyklovú prepravu, môže zájsť do Štrasburgu.

No a na ceste späť do Paríža sa určite pozrite do Štrasburgu. Krásne mestečko na hranici Francúzska a Nemecka je známe hlavne svojimi vianočnými trhmi, no v lete má naozaj čarovnú atmosféru. Takmer v každom okne uvidíte rozkvitnuté kvety, ľudia sa vám budú zdraviť a bicykel je dopravným prostriedkom číslo 1. Budovy sú drevené a nádherne pomaľované a v centre mesta sa týči veľkolepá katedrála, z ktorej nebudete chcieť spustiť oči.

Kaviarne a reštaurácie sú najlepší učitelia francúzštiny

Takže tu sa naša cesta končí, tak ako aj začala v Paríži. Po všetkých historických pamiatkach sa vám určite zachce po moderne a preto nezabudnite navštíviť centrum Pompidou, modernú galériu s ešte modernejšími butikmi. Na terase si dajte kávu a relaxujte pri spomienkach na krásne Francúzsko. A kde sa teda naučíte po francúzsky? Všade! Kaviarne a reštaurácie sú skvelými triedami, turistickí sprievodcovia a obyvatelia sú perfektnými učiteľmi a historické pamiatky a príroda sú úžasnými pomôckami.
Francúzska káve v kaviarni v Paríži