Hore

FlorenciaSpojte príjemné s užitočným a prihláste sa na kurzy taliančiny vo Florencii

Florencia je kolískou svetového smeru Renesancie

Spojte príjemné s užitočným a prihláste sa na kurzy taliančiny vo Florencii. Florencia je kolískou svetového smeru Renesancie. Je to mesto romantické a očarujúce, predovšetkým pre turistov, ktorí si prišli vychutnať svetové umelecké diela. Vzhľad mesta, stojaceho na brehoch rieky Arno, sa od renesancie azda nezmenil. Elegantné paláce z 15. a 16. storočia, sviecami vysvietené kaplnky, freskami zdobené kostoly, mramorové baziliky. Svetoznáme umelecké múzeá plné obrazov a sôch od Botticcelliho, Michelangela a ďalších. Nemožno sa čudovať, že celé centrum mesta patrí do Svetového Dedičstva UNESCO.
Domov tu má aj talianska móda, práve Guccio Gucci and Salvatore Ferragamo, rodáci z Florencie, si tu v minulom storočí otvorili svoje butiky a ovplyvnili svojimi odevmi nielen Taliansko, ale celý svet.

Na svoje si prídu aj milovníci toskánskej kuchyne. Kopce sú bohato posiate viničmi, popíjanie vína popri hlavnom chode je takmer považované za nevyhnutnosť. Florencia je ideálnym miestom pre váš jazykový pobyt v Taliansku.

 

Skúsenosti našich študentov