Hore
Olá – 15 fráz, ktoré na dovolenke v Španielsku zaručene využijete

Olá – 15 fráz, ktoré na dovolenke v Španielsku zaručene využijete

Aj vám sa už dávnejšie páči ľúbozvučná španielčina, ktorú poznáme najmä z mexických seriálov? Vedeli ste, že španielčina je druhý najpoužívanejší jazyk na svete?  A že je už teraz úradným jazykom v 44 krajinách sveta?

Španielčina, jazyk plný zaujímavostí

Podľa lingvistov sa stane  o pár desiatok rokov aj úradným jazykom v Spojených štátoch amerických. Španielčina v sebe ukrýva mnohé vychytávky a zaujímavosti. Napríklad to, že sa na začiatku aj na konci opytovacej vety píše otáznik a mnoho iného. Zaujímavé, však? Ak túžite spoznať španielčinu bližšie, môžete sa prihlásiť na kurz španielčiny. Alebo sa rovno vyberte na jazykový pobyt do Španielska, rozlohou druhej najväčšej krajiny Európy. Túto krajinu úžasnú krajinu sa oplatí spoznať po všetkých stránkach, nie len jazykovej.

Chcete sa zlepšiť v španielčine? Rezervuje si jazykový kurz alebo pobyt v zahraničí.

Krajina moderného a tradičného

Španielsko je jedinečná krajina, ktorá sa dá opísať ako „Kombinácia starého a nového, moderného a tradičného“. Je považované za kolísku európskeho umenia,  rodisko svetových umelcov. Medzi známe umelecké mená patria napríklad u žien obľúbený maliar a sochár Picasso, Gaudí, Joan Miró a výstredný Salvador Dalí. Ich výtvory sú vo svete umenia uznávané. Obrazy ako Avignonské slečny alebo Pretrvávanie pamäti inšpirovali nejednu umeleckú dušu.
Netreba však zabúdať ani na súčasné umenie, ktorého predstaviteľmi sú maliarka Lita Cabellut, Manolo Valdes, muralista BTOY a umením provokatívny Sr. X.

Rezervujte si jazykový pobyt do Španielska a spoznajte jeho umenie aj kultúru

Čo všetko ste už vedeli o Flamencu?

Pokiaľ ste nadšenci pre španielsku hudbu a tanec, určite vám Flamenco nie je cudzie. Hudobný žáner, známy predovšetkým pre svoju veľkú emocionálnu intenzitu, elegantné pohyby rúk a energické stepovanie. Vedeli ste ale, že v roku 2010 bol tento žáner výhlásený za celosvetové nemateriálne dedičstvo ľudstva?

Obľúbená dovolenková destinácia plná domácich delikates!

Španielsko je zároveň jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Len si to predstavte – krásne slnkom zaliate pláže, šum Stredozemného mora, nekončiace letné dni. Temperamentní usmievaví ľudia, ponúkajúci domáce delikatesy ako polievku Gazpacho z čerstvých paradajok, Španielske tortilly, Pisto, Paellu plnú morských plodov.

Jednoduchý, neuponáhľaný a bezstarostný prístup k životu vás nenechajú chladnými. Rytmická a prekrásne znejúca španielčina s bohatou kultúrou, čo môže byť lepšie? Španielčina sa stáva významným jazykom, nielen v turizme, ale aj v medzinárodnom obchode a v pracovnej oblasti.

 

Pohľad na pláž Macarelleta v Španielsku.

Základné španielske frázy

Poznáte už niektoré základne frázy? Týchto 15 fráz určite na pobyte v Španielsku využijete:

Ahoj – Olá!

Sí – Áno

No – Nie

Por favor – Prosím

Gracias   –   Ďakujem

Buenos días –  Dobré ráno

Adiós  – Dovidenia

Buenas noches- Dobrú noc

¡Nos vemos – Majte sa

¡Nos vemos pronto!    – Do skorého videnia!

Perdon- Pardon

Comprendo – Rozumiem

Está bien – To je v poriadku

No lo sé – Neviem

?Cómo estás? –Ako sa máš?

Týcho 15 fráz sa vám v Španielsku zíde!

Španielsko – skvelá voľba!

Španielsko predstavuje skvelú voľbu – veľa pláží, veľa histórie, veľa zábavy, veľa ostrovov, veľa slnka. Nenaučte sa iba 15 základných fráz, ale naučte sa plynule komunikovať v prekrásnej španielčine. Vyberte sa do Barcelony alebo Malagy už toto leto.