Hore
Vyber sa s nami na nezabudnuteľný jazykový pobyt v Taliansku!

Vyber sa s nami na nezabudnuteľný jazykový pobyt v Taliansku!

Taliansko je považované za jednu z najkrajších a najnavštevovanejších krajín na svete pre mnohé dôvody. Nájdete tu najviac UNESCO pamiatok z Európy, mnohé nádherné piesočnaté pláže, špičkovú domácu kuchyňu, zábavu aj nočný život. Táto„ čižmičková krajina“ jedno veľké kultúrne múzeum s nádhernými promenádami. Poď s nami spojiť príjemné s užitočným – spoznávať krásy Talianska a učiť sa pritom cudzí jazyk. Prihlás sa na jazykový pobyt v Taliansku a nauč sa perfektne po taliansky! Vyber sa s nami na jazykový pobyt v Taliansku a objav jeho zákutia a malebnosť. Ľutovať zaručene nebudeš!

Taliansky jazyk

Taliančina je ľúbozvučný  a zvonivý jazyk, ktorý sa ľudia zvyknú veľmi rýchlo naučiť. Veľa ľudí si taliančinu vďaka svojej zvučnosti zamieňa so španielčinou, predovšetkým pri odposluchu. Španielčina je však veľmi odlišná, predovšetkým čo sa týka písania jednotlivých slov Taliansky jazyk využiješ nielen na dovolenke a na cestách. Pokiaľ plánuješ do budúcna dlhodobo pracovať a žiť v Taliansku, budeš si ho musieť skôr či neskôr aj tak osloviť. Taliančinou však určite uspeješ aj vo viacerých firmách na obchodných rokovaniach!

Práve jazykový pobyt v Taliansku ti pomôže. aby si sa v taliančine výrazne zdokonalil. Jazyk nebudeš totiž využívať iba v škole na hodinách, ale aj vo voľnom čase so spolužiakmi a kamarátmi, v obchode, hostiteľskej rodine, na stanici, v reštaurácii – skrátka pri akejkoľvek bežnej činnosti. Pokiaľ sa nevieš donútiť rozprávať taliansky aj vo voľnom čase, jazykový pobyt v Taliansku je pre teba potom ako stvorený!

Jazykový pobyt v Taliansku

Tieto miesta musíš v Taliansku určite navštíviť!

Na jazykovom pobyte  budeš mať čas a priestor spoznávať aj rôzne prekrásne zákutia Talianska, nielen úskalia taliančiny.  Priprav sa, bude to skvelé dobrodružstvo a jedinečný zážitok! Taliansko je perlou Európy a pokladá sa za jednu z najkrajších krajín sveta. Nudiť sa tu určite nebudeš!

Benátky

Benátky, alebo aj Venice, sú svetoznáme nielen pre to, že sú  tzv. mestom na vode, ale najmä pre svoju kultúru a umenie, obľúbené karnevaly a katedrálu Sv. Marca. Sú skutočným symbolom Talianska. Ak prahneš po romantickom zážitku v Taliansku, jednoznačne ti odporúčame aj romantickú plavbu gondolou s gondoliérom.

Rím

Mesto Rím patrí medzi najkrajšie metropoly na svete. Na každom rohu nájdeš veľa historických a kultúrnych pamiatok, ktoré si určite nemôžeš nechať ujsť! Nudiť sa tu nebudeš, práve naopak – nebudeš vedieť, kam sa pozrieť skôr!

Z historických pamiatok situovaných v Ríme sa určite oplatí navštíviť Forum Romanum, Sixtínsku kaplnku, Anjelský hrad Castel Sant’Angelo. Zabudnúť určite nemôžeš na Koloseum, najväčší staroveký amfiteáter na svete, do ktorého sa za svojich čias zmestilo až 80 000 divákov! Vynechať by si nemal ani Španielske schody, rovnako ako ani  ikonickú Fontánu di Trevi. Tieto dve lokality sú priam magnetom pre turistov.
Ponúkame ti možnosť pozrieť si krásy tohto zblízka na jazykovom pobyte v Ríme – kultúrne pamiatky budeš mať hneď pod nosom!

Jazykový pobyt v Taliansku je plný zážitkov!

Verona

Chceš sa pozrieť, kde sa odohrávala známa tragédia Rómea a Júlie ? Pozri si romantické mesto Verona, kde nájdeš nielen známy Júliin balkón, ale aj Verona Arena – tretí najväčší amfiteáter v Taliansku, ktorý postavili kedysi Rimania. Pre porovnanie s Koloseom v Ríme sa do tohto amfiteátru zmestí „len“ 25 000 divákov. Vo Verone sa taktiež veľmi ľahko stratíš medzi úzkymi uličkami, narazíš na kvalitné reštaurácie s domácou i svetovou kuchyňou, či zastrčené malé obchodíky plné svetových značiek.

Miláno

Vydaj sa na jazykový pobyt v Taliansku priamo do Milána, mesta módy! Pokiaľ je nakupovanie tvojou parketou, nemôžeš si nechať ujsť nákupnú pasáž – galériu Viktora Emanuela II. , ktorá je plná obchodov luxusných značiek! V meste taktiež nájdeš známu katedrálu Duomo, ktorá je ikonickou stavbou Milána a jedným z jeho symbolov. Ide dokonca o druhú najväčšiu gotickú katedrálu na svete! V Miláne sa ďalej určite oplatí navštíviť ešte aj operný dom a divadlo La Scala, baziliku svätého Ambrózia, Kostol Panny Márie milostí, v ktorom nájdeš da Vinciho dielo s názvom Posledná Večera.

Jazykový pobyt v Taliansku je perfektný spôsob ako sa zlepšiť v talianskom jazyku

Taliansky mini slovníček na záver

Ciao – Ahoj

Si – Áno

No – Nie

Grazie – Ďakujem

Per favore – Prosím

Arrivederci – Dovidenia

Bueno – Dobre

Non parlo italiano – Nehovorím po taliansky

Non capisto – Nerozumiem

Capisto – Rozumiem