Hore
8 dôvodov prečo študovať na strednej škole v zahraničí

8 dôvodov prečo študovať na strednej škole v zahraničí

Lákajú ťa stredné školy v zahraničí? Stále zvažuješ či ísť na strednú školu do zahraničia alebo si v pokoji doštuduješ na Slovensku? Kto nevyskúša nevie! Pripravili sme si  8 dôvodov prečo je to fakt dobrá vec!

Samostatnosť!

Nič ťa nenaučí lepšie samostatnosti, ako keď odídeš do inej krajiny! Naučíš sa, kde čo vybaviť, ako si vybrať najlepší paušál, kde zoženieš dobré jedlo, aj kde sa dá dobre zabaviť. A ako to zistíš? Komunikáciou v cudzom jazyku!

Zlepšíš si cudzí jazyk

Možno to nebola vždy tvoja silná stránka, ale odchodom do zahraničia nemáš na výber a ten cudzí jazyk proste musíš použiť. Robíš chyby? No a čo! Hlavne sa musíš dohovoriť. A pravidelnou komunikáciou sa aj ten jazyk vylepší odhliadnuc od hodín v škole.

Zlepši si cudzí jazyk na strednej škole v zahraničí.

Predmety

Samozrejme ponúkané predmety vždy závisia od školy a krajiny kde sa rozhodneš ísť. Napríklad francúzske školy majú dosť podobné predmety tým naším. Americké školy majú len 7 predmetov. V kanadských školách si môžeš vybrať predmety naozaj od výmyslu sveta. A v anglických školách máš 3 predmety. A hlavne máš obrovský výber mimoškolských aktivít a nielen športových.

Stredné školy v zahraničí a školský deň

Štúdium na strednej škole v zahraničí ponúka úplne iný pohľad na vzdelanie.
Opäť to má každá škola inak. Ale školský deň trvá podstatne dlhšie ako u nás. A to kvôli voliteľným predmetom a mimoškolským aktivitám. Áno, niektorí študenti si zvolia predmet aj keď nemusia. Tým pádom trávia viac času so svojimi spolužiakmi a používajú tak jazyk neustále.

Obedy!

Zdá sa to neuveriteľné, ale vo väčšine zahraničných škôl si môžeš vybrať obed z viacerých variant (nielen z 2), ku ktorému dostaneš aj vodu a nejaký kus ovocia. Vo Francúzsku napríklad obed v škole býva 5-chodový (predjedlo, hlavné jedlo, syr s bagetkou, dezert a ovocie)!

Noví priatelia

Na strednej škole v zahraničí si nájdeš nových priateľov či už v škole alebo mimo nej. Okrem toho, že zvyčajne sú to kamarátstva na celý život (poďakujte sociálnym sieťam), je to aj o spoznávaní novej kultúry. Samozrejme, spoznáte tú kultúru danej krajiny, ale keďže aj ty si zo zahraničia aj tvoji spolužiaci môžu pochádzať z inej krajiny.

Domáce úlohy

Viem, pre niektorých to nie je výhra, ale v zahraničí ťa to neminie. Prvým plusom je, že zadanie domácej úlohy si môžeš nájsť na nete, na nástenke, alebo na maily a už nie je výhovorka, že si zabudol (a keď naozaj zabudneš, tak sa ti ľahko pripomenie) a nepočuješ to len od učiteľa. Druhým plusom je, že domáce úlohy nie sú o memorovaní faktov, ale o ich analýze. Väčšinou to býva  prostredníctvom esejí a projektov. Nejde o vizuálne nádherné postery ako u nás, ale o to ako ste pochopili učivo, ktoré sa preberalo.
Stredné školy v zahraničí ponúkajú rozdielny typ štúdia.

Ubytovanie v hostiteľskej rodine

Nie pre každého to znie ideálne, ale len tu zažijete to naozajstné z kultúry krajiny. Vidíte každodenný život, pracovný čas, trávenie voľného času, ale aj tradície počas sviatkov. Hostiteľské rodiny sú milé a veľmi radi pomôžu, berú ťa ako člena rodiny. Môžu ti ukázať okolie, ale aj vzdialenejšie miesta počas víkendu. A stále sa máš s kým rozprávať  v cudzom jazyku. Samozrejme, kto sa tomu chce silou mocou vyhnúť majú aj internáty.

Stredoškolské štúdium v zahraničí je skvelou príležitosťou ako si otvoriť dvere. Nikdy nevieš, kde ťa vietor zaveje a navyše to vyzerá dobre v životopise a na prihláškach na vysoké školy.

Ak nevieš, ktorá krajina alebo ktorá škola je tá pravá, skontaktuj sa s nami a my ti radi pomôžeme.