Hore

Stredné školy v USA s výberom lokalityŠtúdium na stredných školách v USA - program F1 s akademickou orientáciou

Stredoškolské štúdium v USA - akademický program F1

Pripravte sa na štúdium na univerzite v programe F1 v USA

Štúdium na stredných školách v USA s výberom lokality poskytuje vzdelávanie s možnosťou výberu destinácie.

Stredoškolské štúdium v  USA je veľkou výhodou nie len pre štúdium na strednej škole, ale aj pre zdokonalenie sa v angličtine. Okrem iného mladí ľudia veľa cestujú a spoznávajú úplne novú kultúru. Po návrate, zbavíš svojich blízkych stereotypov o živote v Amerike a naučíš ich veľa nového. Budeš bývať v hostiteľskej rodine, takže aj tí ťa naučia vnímať ich očami. Porovnáš si ich život s tým, ktorý si videl vo filmoch či seriáloch. Už je len na tebe, či si vyberieš pláž alebo veľkomesto alebo oboje.

Štúdium na stredných školách v USA s výberom lokality ponúka kratšiu čakaciu dobu na umiestnenie.

Pre študentov, ktorí by radi strávili školský rok či polrok na štátnej strednej škole v USA a chcú mať možnosť vybrať si lokalitu, ponúkame program „štúdium na stredných školách v USA s výberom lokality.“ Do programovej ponuky boli zaradené štáty a mestá, ktoré sú pre študentov najatraktívnejšie a zároveň ponúkajú kvalitné školy a bezpečné prostredie.

V rámci programu je možné zabezpečiť umiestnenie v konkrétnom meste v jednom z 23 štátov, vrátane Floridy, Washingtonu, New Yorku či Massachusetts. Mesto sa vyberá na základe požiadaviek študenta, jeho znalosti angličtiny a ďalších kritérií. Ak sa študent chce venovať určitému športu alebo chce mať možnosť získať americké maturitné vysvedčenie, v rámci programu je možné vybrať školu, ktorá takéto možnosti ponúka. Ďalšou výhodou je zvyčajne kratšia čakacia doba na umiestnenie, ako pri štandardnom programe, čo študentovi necháva viac času na prípravu na pobyt.

Prihlášky na štúdium na stredných školách v USA s výberom lokality treba poslať, čo najskôr.

Netreba však zaspať na vavrínoch. Aj tu platí kto skôr príde, ten skôr melie. Prihlášky na štúdium na strednú školu v USA treba poslať čo najskôr, aby ste dostali svoju vysnívanú lokalitu a školu. Každá škola je kapacitne obmedzená a aj predmety a mimoškolské aktivity v školách majú určený počet študentov.

Ponúkame mestá v 23 štátoch USA a všetko závisí len od vašich požiadaviek – typ školy, typ štúdia, vaša úroveň anglického jazyka, geografické či kultúrne preferencie a mnoho ďalších. Pomôžeme vám vybrať čo najlepšie.

Štúdium na stredných školách v USA s možnosťou výberu lokality F1 je určené študentom, ktorí hľadajú viac akademickú orientáciu programu na štátnych školách v USA.  Študenti si môžu vybrať školu orientovanú na predmety, ktoré chcú študovať a ktorým sa chcú aj v budúcnosti venovať, napríklad aj štúdiom na univerzite.

Podmienky

 • vek 14 až 18 rokov
 • znalosť angličtiny aspoň na mierne pokročilej úrovni
 • dobré študijné výsledky
 • záujem o americkú spoločnosť a kultúru
 • samostatnosť, schopnosť prispôsobiť sa

Dĺžka pobytu

Školský rok je v USA rozdelený do dvoch semestrov. Termín začatia a ukončenia školského roka sa v jednotlivých štátoch mierne odlišuje. Stredoškolský program umožňuje štúdium:

 • v dĺžke celého školského roka (približne 9 – 10 mesiacov) alebo
 • jedného semestra (približne 4 – 5 mesiacov).

Nástup je možný dvakrát do roka, a to

 • na začiatku školského roka (august/september)
 • a na začiatku druhého polroka (január – len na 1 semester).

Študenti pricestujú do USA podľa možnosti už niekoľko dní pred začatím školy, aby sa mohli aklimatizovať.

Štúdium na stredných školách v USA s výberom lokality F1.

Umiestnenie a lokalita v USA

Školy a hostiteľské rodiny sa nachádzajú v atraktívnych lokalitách, ktoré ponúkajú študentom dostatok príležitostí na aktívne využitie voľného času najrôznejšími aktivitami. Študenti sú ubytovaní v komunite, kde sa nachádza škola. Tí, ktorí navštevujú školy vo väčších mestách, dochádzajú zvyčajne školským autobusom alebo verejnou dopravou. Umiestnenie je možné zvoliť vo vybraných mestách v štátoch:

Kalifornia, New York, Massachusetts, Florida, Arizona, Arkansas, Colorado, Georgia, Idaho, Illinois

Iowa, Kansas, Maine, Michigan, Connecticut, Nevada, Severná Karolína, Pensylvánia, Texas, Vermont, Virginia, Washington a Wisconsin.

Viaceré z týchto lokalít sú veľmi žiadané a kapacity škôl pre zahraničných študentov sa môžu rýchlo zaplniť. Preto je dôležité prihlásiť sa v dostatočnom časovom predstihu.

Ubytovanie je zabezpečené v hostiteľských rodinách starostlivým výberom. Pri výbere sa dbá predovšetkým na to, aby rodina vytvárala pre študenta vhodné podmienky. V mnohých prípadoch ide o rodiny s niekoľkonásobnými skúsenosťami s hosťovaním zahraničných študentov. Rodiny poskytujú študentovi počas týždňa raňajky a večere, počas víkendov plnú penziu. Školské obedy si študenti hradia sami.

Naša partnerská organizácia umiestňuje zahraničných študentov len v lokalitách, ktoré ponúkajú bezpečné prostredie.  Každý študent má k dispozícii miestneho koordinátora – kontaktnú osobu, na ktorú sa môže obrátiť v prípade, ak potrebuje poradiť alebo pomôcť. Koordinátor pomáha študentom v orientácii v novom prostredí a zabezpečuje dohľad a podporu počas celého trvania programu.

Štúdium na stredných školách v USA s výberom lokality je príznačné pre ubytovanie v hostiteľskej rodine.

Kedy sa prihlásiť?

Študentom odporúčame, aby sa vo vlastnom záujme prihlásili čo najskôr. Zvýšia tým šancu na získanie miesta v požadovanej lokalite, resp. na vybranej škole, a tiež na zabezpečenie požadovaných študijných predmetov či športu. Prihlášky sa prijímajú do nasledujúcich termínov:

 • nástup v auguste/ septembri: do 1. júla
 • nástup v januári: do 1. novembra

Cena za školský rok: od 21500 USD

V  cene programu zahrnuté

 • zápis a štúdium na strednej škole
 • umiestnenie v hostiteľskej rodine
 • cez týždeň raňajky a večera, počas víkendu plná penzia
 • podpora a asistencia miestneho koordinátora
 • podklady k získaniu študentského víza
 • orientačné stretnutie pred odletom
 • informačný balíček
 • transfer z určeného letiska v USA
 • Pošlite nám vyplnenú prihlášku na stredoškolské štúdium.
 • Vystavíme Vám zálohovú faktúru. Uhradením zálohy potvrdíme záujem o stredoškolské štúdium.
 • Doručíme Vám zoznam dokumentov, ktoré je potrebné doložiť pre úspešnú registráciu do stredoškolského programu konkrétnej školy.
 • Urobíme registráciu študenta na príslušný stredoškolský program.
 • Zahraničný partner v priebehu niekoľkých dní potvrdí akceptáciu a zašle nám oficiálne potvrdenie o akceptovaní študenta na daný program.
 • Pripravíme Vám vyúčtovaciu faktúru. Z celkovej ceny za program odpočítame zálohu.
 • Pripravíme Vám informačný balíček (väčšinou v priebehu júla) so všetkými potrebnými informáciami napr. potrebné kontakty na školu, ubytovanie, koordinátora, o škole, potrebné adresy, užitočné informácie o krajine pobytu, informácie o orientačnom programe a pod.
 • Radi Vám odpovieme na všetky Vaše doplňujúce otázky.
 • V prípade záujmu Vám zabezpečíme letenky, poistenie a naplánujeme dopravu v krajine pobytu.

Skúsenosti našich študentov