Hore
Vymeňte „klasiku“ za jazykový pobyt s celou rodinou

Vymeňte „klasiku“ za jazykový pobyt s celou rodinou

Rodinný jazykový pobyt je výborná alternatíva ku klasickej dovolenke. Blíži sa leto a s ním aj objednávanie si dovoleniek. Väčšina Slovákov túži ísť niekde k moru, ale nájdu sa aj takí, ktorí idú na hory, či spoznávať históriu nejakej krajiny. A náš výber? Väčšinou Chorvátsko, Bulharsko, Taliansko a Grécko. Destináciu už máme, teraz dátum, letenky, ubytovanie, chystanie a balenie a nakoniec samotné cestovanie. To je dovolenka akú všetci poznáme.

Ale skutočne nám to takto vyhovuje? Prečo nie iná krajina? Veď tieto sú už opozerané. „No, nevieme jazyk a v týchto sa dohovoríme.“ „A sú priateľské k deťom,“ lebo väčšina rodičov si deti berie so sebou a nenecháva ich u starých rodičov.

A čo tak vymeniť klasiku za niečo iné?

Existuje aj iný typ dovoleniek – volá sa to jazykový pobyt. To znamená, že si vyberiete destináciu, kde chcete ísť, kedy tam chcete ísť, ako tam chcete ísť a s kým tam chcete ísť. Tým chcem povedať, že si môžete vziať so sebou aj deti do rodinných programov. Budete spolu bývať, tráviť spolu voľný čas a doobedia venujete štúdiu anglického jazyka už podľa vašich potrieb. Čiže deti idú na kurz pre deti a dospelí na kurz pre dospelých. Takto každý člen dostane čo naozaj potrebuje a nemusíte sa jeden druhému prispôsobovať.

Doprajte Vašim deťom angličtinu všade plus slnko, more, teplo a aj kúsok histórie.

Malta je veľmi populárnou krajinou pre rodinné pobyty, pretože spĺňa všetky podmienky. To znamená, že má azúrové more, piesočné pláže, slnečné a horúce počasie. Malta je aj z historického hľadiska veľmi zaujímavá – je tu mnoho pamiatok a pôvodných domov. Navyše si po večeroch môžete vychutnávať ryby a morské plody spolu s výborným vínom.

A prečo práve Malta? Je to koktail západnej a východnej kultúry, histórie a modernosti. Na tomto celkom malom ostrove nájdete starobylé chrámy, útesy plné skamenelín a prehistorických venuší, tajuplné zátoky a potápanie sa stane vaším obľúbeným športom.

Posaďte Vaše deti na double decker bus

Kto moc nemusí horúce letá, je tu ešte Londýn. S miernou klímou tu budete spoznávať okrem historickej časti aj tú modernú. Jazykové podmienky sú rovnaké, čiže kurz pre deti aj pre dospelých. Síce tu si more neužijete, môžete si ale užiť iné atrakcie – napríklad vyhliadkovú jazdu klasickým doubledeckrom, či výhľad z London Eye.

Je Londýn tým pravým? Určite áno. Je to jedno z najnavštevovanejších miest na svete a ponúka niečo pre každého. Okrem kultúrneho vyžitia, historických pamiatok, ponúka aj skvelé jedlo či vzrušujúce moderné štvrte. Cestovať v čase môžete počas jednej prechádzky od Tower of London, cez Westminster Abbey až k časti West End. Je to len na Vás, no určite sa nezabudnite pristaviť pri Big Ben.

Alebo zoznámte Vaše deti s nádhernými plážami na Floride

A pre tých viac dobrodružných je tu Florida. Tento štát USA je krásnym spojením dvoch predchádzajúcich možností. Sú tu nádherné pláže, ale aj moderné mestá s rýchlym životným štýlom.

Čo môžete vidieť na Floride? Niekoľko svetov sa Vám spojí v tomto jedinom štáte – niečo z karibských sexy rytmov, latinsko-amerických starobylých civilizácií, záhadných močarísk a krásnych pláží. Spoznáte útočiská mnohých umelcov ale aj predátorov, ako svetoznámych aligátorov. Takže do kajakov a hor sa na spoznávačku!

Samozrejme v ponuke je mnoho ďalších miest a jazykov. Okrem angličtiny, si vyskúšajte napríklad francúzštinu, ruštinu, či nemčinu. Tiež sa neupínajte len na európske krajiny. Predsa španielčinu môžete študovať rovnako v Mexiku či na Kube ako v Španielsku.

Ako taký rodinný jazykový pobyt prebieha?

Jedna časť dňa (doobeda alebo poobede – to závisí od konkrétnej školy) je venovaná učeniu sa anglického jazyka. Dospelí chodia na svoj vlastný kurz a deti na svoj. Netreba zabúdať, že všetky vekové kategórie sú ešte delené podľa úrovne jazyka, takže je možné, že súrodenci, ale ani manželské páry či partneri spolu v skupine nebudú.

Tá druhá časť dňa je venovaná voľnočasovým aktivitám. Tu máte dve možnosti. Buď sa budete zapájať do aktivít, ktoré pripravila jazyková škola, alebo si urobíte vlastný program. Odporúčame zapojiť sa do aktivít organizovaných školou, keďže ide o rodinný jazykový pobyt, všetky činnosti sú pripravované tak, aby sa bavili aj deti aj rodičia.

Večer môžete takisto stráviť spolu so školou. Pripravujú všelijaký večerný program, napríklad diskotéky, ochutnávky jedál, športové hry, prechádzky, atď.