Hore
Získajte lacný jazykový pobyt pri dobrej stratégii a ušetríte stovky EUR!

Získajte lacný jazykový pobyt pri dobrej stratégii a ušetríte stovky EUR!

Vypočítajte si cenu celkových nákladov na jazykový pobyt ešte pred vycestovaním! Budete milo prekvapení.

Lacný jazykový pobyt nemusí zostať len vašim snom. Možno sa v posledných dňoch pohrávate s myšlienkou, že váš dovolenkový čas využijete tento rok trochu ináč. Investujete svoj čas a svoje peniaze do jazykového pobytu. Ale aké budú celkové náklady? Bude pre vás jazykový pobyt lacný či pridrahý? Zmestíte sa do rozpočtu, ktorý máte na to vyhradený? Dajú sa náklady na jazykový pobyt zminimalizovať?

Lacný jazykový pobyt nemusí zostať len vašim snom…

Jednoznačne ceny za čokoľvek, čo súvisí s jazykovým pobytom sa líšia, a to z rôznych dôvodov. A vy môžete pri dobrej stratégii ušetriť stovky EUR.

Študenti na jazykovom pobyte.

Čo všetko teda ovplyvňuje cenu jazykového pobytu v zahraničí? A ako ho vieme nastaviť, aby bol čo najlacnejší?

K základnej cene za jazykový pobyt, ktorý zvyčajne zahŕňa jazykový kurz, ubytovanie, servisný poplatok a učebnice, je v každom prípade potrebné pripočítať ešte cenu za letenku, transfer, cestovné poistenie, nejaké vreckové na míňanie a voľnočasové aktivity.

Rezervujte si letenku v dostatočnom predstihu…

Ak nemáte na výber a do zahraničia môžete vycestovať len v lete, v mesiacoch júl, august, prípadne september, sezónnym príplatkom sa nevyhnete. V lete ale môžete ovplyvniť aspoň cenu letenky. Ako? Rezerváciou letenky v dostatočnom predstihu. Ak chcete lacný jazykový pobyt, odporúčame začať uvažovať už v januári, februári, najneskôr v marci.

Študentka cestuje na jazykový pobyt lacno.

Ceny jazykových pobytov mimo sezóny sú bez sezónnych príplatkov.

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí si môžu dovoliť vycestovať aj mimo leta, tak potom 200 – 300 EUR máte vo vačku. Prečo? Jednak ceny leteniek – mimo sezóny sú nižšie a ďalej cena za ubytovanie a cena za jazykový kurz sú bez sezónnych príplatkov. Ak v čase od októbra do mája vycestujete na 2 až 3 týždňový jazykový pobyt, práve ste výrazne ušetrili pár stovák!!!

Veselí študenti na jazykovom pobyte na Malte.

Poradíme vám, ako ušetriť až 400 EUR na presune z a na letisko.

Okrem letenky je potrebné uvažovať nad presunom z letiska. Každá jazyková škola ponúka presun taxi spoločnosťou, s ktorou už majú skúsenosti a ktorá je cenovo prijateľná. Na malé vzdialenosti ako napríklad na Malte, alebo ak sa letisko nachádza priamo v destinácii jazykového pobytu je položka za taxík prijateľná a nie je čo riešiť. Avšak pri dlhších presunoch do vzdialenejších destinácií od letiska, už je na mieste pouvažovať nad iným riešením ako je taxík.

A opäť môžete ušetriť aj 400 EUR. Áno, dobre vidíte! Ide o to, že okrem taxíka sa do destinácie, ktorú ste si vybrali, napríklad v UK  (trasa Londýn – Bournemouth), dá prepraviť aj autobusom či vlakom a to je neporovnateľne lacnejšie a určite výhodnejšie ako taxi služba. Tento výhodný transfer vám samozrejme vieme zabezpečiť aj s potrebnými informáciami.

Lacný jazykový pobyt v malom meste. Lacný jazykový pobyt aj vo veľkom meste.

Ak chcete šetriť ďalej, vyberajte destináciu v Európe. Odporúčame menšie mesto. Väčšie mesto rovná sa vyššie náklady. Drahšie potraviny, presuny metrom, autobusmi, vlakmi, toto všetko je potrebné brať do úvahy a zvážiť vaše očakávania. Ak chcete ušetriť vyberte si UK namiesto USA, Bournemouth, Worthing, Brighton namiesto Londýna, Maltu namiesto Anglicka. Na výber je množstvo lacných a krásnych destinácií. Poraďte sa s nami a lacný jazykový pobyt je váš!

Jazykový pobyt v malej skupinke.

Jazykový kurz môže mať rôznu intenzitu. Ak chcete šetriť, vyberte si minimálny počet hodín v týždni: pre európske destinácie je to zvyčajne 20 lekcií týždenne, pre USA 15 lekcií týždenne. Tu je potrebné dodať, že tzv. Vocational English pre USA je výhodou aj pri vybavovaní víz. Vlastne stačí vám vyplnenie elektronického formuláru ESTA.

Cenu však ovplyvňuje aj veľkosť skupiny. Väčšie skupiny sú lacnejšie, menšie skupinky sú drahšie. Výberom jazykového kurzu mimo sezóny dosiahnete optimálny až minimálny počet študentov v skupine. V podstate mimo sezóny, platíte rovnako ako v sezóne, avšak v sezóne môže byť v skupine aj 15 študentov a mimo sezóny len 4 – 6 študentov.

Ubytovanie so stravou alebo bez stravy?

Ak vám neprekáža varenie, tak ušetriť sa dá aj na strave, v prípade ak sa ubytujete na apartmáne alebo v rezidencii. „Samostravovanie“ je vždy najlacnejšou verziou, avšak zaberá čas, samozrejme pokiaľ vám neprekáža stravovanie v reštauráciách.

Stravovanie v reštaurácii na jazykovom pobyte.

Cenový kompromis urobíte, ak sa ubytujete v rodine s polpenziou. Získate hlavne väčší priestor na voľnočasové aktivity s ostatnými študentami so zahraničia  na rozvíjanie vašej komunikácie v cudzom jazyku. A tiež viac času pre seba, keďže ste si na jazykový pobyt prišli tak trochu aj užívať a oddýchnuť. Hoci komunikovať so študentmi môžete aj pri varení na apartmáne, ak sa tam práve aj oni pri varení zdržujú.

Možno vám padne vhod pár typov pri reštauračnom type stravovania. Napríklad na Malte nájdete množstvo vynikajúcich fastfoodov za naozaj dobré ceny. V priemere za 9 – 12 EUR sa môžete vystravovať v talianskych (cestoviny, pizza, lasagne, výborná káva), tureckých (kuracina, zelenina) či britských fastfoodoch (mcdonald, burger king). Samozrejme domáca strava je domáca strava J

V rezidenciách sa častokrát nachádzajú kantíny alebo bufety, cenovo výhodné najmä pre mladých študentov a mládežnícke programy. Rezidencie ponúkajú väčší výber jedál na spôsob pestrých švédskych stolov.

Stravovanie v rezidencii na jazykovom pobyte.

Lacné  dlhodobé jazykové pobyty vám pomôžu ušetriť aj tisíce EUR.

Ak máte možnosť vycestovať na dlhšie,  napríklad už na 8 týždňov, ušetriť môžete až takmer polovicu. Väčšina jazykových škôl v zahraničí ponúka veľmi výhodné ceny za dlhodobé pobyty. Veď porovnajte, kým za 2 týždne jazykového pobytu zaplatíte približne 1000 EUR, 8 týždňov  jazykového pobytu vás vyjde na 2040 EUR. Čiže za 4-násobok dĺžky trvania pobytu, zaplatíte len násobok sumy ako za dvojtýždňový program. To je viac než výhodné!!!

Ešte výhodnejšie nakúpite pri 12 alebo 24 týždňovom jazykovom pobyte alebo aj dlhšie. Podstatné je, aby ste na takýto dlhodobý program mali najmä čas a ďalšie, najmä finančné možnosti, pretože treba počítať so stravou a vreckovým aspoň na 8 týždňov. Hoci Kanada napríklad ponúka veľmi zaujímavý program Work and Study, kde sa dá na náklady zarobiť (vhodnejšie skôr pre študentov).

Dlhodobé jazykové pobyty sú lacné a výhodné.

Pri rodinách, môže byť poskytnutá výnimka. Na jazykový kurz môžu chodiť len deti, rodičia nemusia.

Výhodné sú aj rodinné jazykové pobyty. U väčšiny jazykových škôl platí, že ubytovanie je poskytnuté len študentom, čiže tým osobám, ktoré sa zúčastňujú aj jazykového kurzu. Pri rodinách, môže byť poskytnutá výnimka. Na jazykový kurz môžu chodiť len deti, rodičia nemusia. Ak rodine nevadí, že sa chvíľu potlačia v jednoizbovom apartmáne, jazykový pobyt môže vyjsť rovnako ako dovolenka a deti sa pritom ešte aj naučia cudzí jazyk.

Na rodinných pobytoch rodičia nemusia chodiť do školy.

…koľko vlastne dať svojmu dieťaťu na jazykový pobyt peňazí? Moja vlastná skúsenosť ako matky je, dať čo najmenej. Deti, pokiaľ peniaze nezarábajú, nevedia dostatočne ohodnotiť ich cenu a preto míňajú kde sa len dá…

Keďže dospelí na jazykovom pobyte  už vedia hospodáriť s peniazmi, problém s vreckovým riešia väčšinou rodičia detí, ktoré sa zúčastňujú prázdninových programov pre mládež. Riešia dilemu, koľko vlastne dať svojmu dieťaťu peňazí. Moja vlastná skúsenosť ako matky je, dať čo najmenej. Deti, pokiaľ peniaze nezarábajú, nevedia dostatočne ohodnotiť ich cenu a preto míňajú kde sa len dá, v podstate aj preto, aby ich minuli 🙂 Tu by som odporúčala rešpektovať pravidlo menej je niekedy viac. A keď by chceli niečo špeciálne, viete im peniaze na účet vždy poslať, veď už vo všetkých európskych destináciách sa v obchodoch dá všade platiť kartou.

Lacný jazykový pobyt teda nemusí zostať iba vašim nikdy nenaplneným snom, ale môže sa stať skutočnosťou. Možno, ak skúsite šťastie a pridáte sa do našich každoročných súťaží, získate jazykový pobyt úplne zadarmo 🙂 no to je už otázka pani Šťasteny komu takúto možnosť dopraje.

Šťastní študenti na výhodnom a lacnom jazykovom pobyte.

V každom prípade vám prajeme krásne leto a ak sa rozhodnete spojiť príjemné s užitočným, prajeme vám aj príjemný  jazykový pobyt kdekoľvek na svete ste…